هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در ایلام برگزار می‌شود

سرویس ایلام - رئیس سازمان بسیج رسانه استان ایلام از برگزاری هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمد علینظری با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۱۵ دی ماه است و کلیه اصحاب رسانه می‌توانند در آن شرکت کنند، اظهار داشت: آثاری که در فاصله زمانی ۱۰ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تا ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ در یکی از نشریات سراسری، نشریات استانی، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری دارای مجوز منتشر شده باشند امکان شرکت در جشنواره را دارد.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره توسعه، تعمیق و نهادینه‌سازی گفتمان انقلاب اسلامی است، افزود: تولید محتوای مورد انتظار جشنواره توسط رسانه‌ها، تحول در محتوای رسانه‌ها با محوریت جشنواره و ایجاد فرصت نقش‌آفرینی برای بسیجیان رسانه‌ای دغدغه‌مند از جمله اهداف جشنواره ابوذر است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان ایلام تصریح کرد: شناسایی افراد رسانه‌ای توانمند و دارای مهارت برای تولید محتوای گسترده برای رسانه‌های سراسری، تربیت کادر خبری فنی استاندارد و بسیجی، حساس کردن مسئولان برای حل معضلات و آسیب‌های اجتماعی و نیز جریان‌سازی رسانه‌ای برای ارائه راهکارها از کاردکردهای ویژهٔ برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود.

علینظری از جمله محورهای جشنواره را شعار سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» برشمرد و گفت: جهاد تبیین، پیوند رسانه و صنعت، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، دستاوردهای انقلاب اسلامی، بسیج و حوزه‌های اقدام، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مکتب شهید سلیمانی، امید و نشاط‌آفرینی، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی، منابع طبیعی و حفظ جنگلها، مواسات و کمک مومنانه و اربعین حسینی از دیگر دغدغه‌های اهالی رسانه است که در این جشنواره به آن پرداخته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: گزارش خبری، گزارش تحقیقی و تحلیلی، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، تیتر، اینفوگرافی، موشن‌گرافی، عکس، کلیپ و گزارش ویدئویی، مستند و پادکست قالب‌های این جشنواره محسوب می‌شود.

رییس سازمان بسیج رسانه استان ایلام عنوان کرد: اختتامیه جشنواره نیز در بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد و هر فرد مجاز به ارسال حداکثر ۲ اثر در پنج قالب جشنواره است.

وی بیان داشت: متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه: ایلام، چهار راه سیدالشهدا، جنب بانک دی ، سازمان بسیج رسانه استان ایلام ارسال و حتما نوع قالب اثر را نیز مشخص نمایند.

کد خبر 40859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha