عملیات اجرایی خط انتقال مخزن جمهوری، هفته آینده به اتمام می‌رسد

سرویس کرمانشاه _ منوچهر فخری عنوان کرد: عملیات اجرایی لوله گذاری خط انتقال به مخزن جمهوری یکی از پروژه‌های مهم تامین آب شرب شهر کرمانشاه است که هفته آینده به اتمام می‌رسد.

به گزارش کردپرس؛ معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در نشست قرارگاه عملیاتی آب شرب که با حضور مدیران عضو برگزار شد؛ عنوان کرد: تعدادی از خانه‌های شهرک کرناچی به دلیل قرار گرفتن در بستر و حریم رودخانه قره سو در معرض آسیب جدی هستند.

وی افزود: آب منطقه‌ای به عنوان مسئول حفظ بستر و حریم رودخانه‌ها باید خانه‌هایی که در این محدوده قرار دارند را مشخص کند و جهت اقدام قانونی به دستگاه‌های ذی ربط معرفی کند.

فخری در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت شتاب بخشیدن به برنامه انسداد چاه‌های غیرمجاز در سطح استان اشاره کرد و گفت: در سطح استان کرمانشاه حدود ۶ هزار چاه غیرمجاز وجود دارد که در شرایط بحران خسکسالی، یک تهدید جدی برای توسعه کرمانشاه محسوب می‌شود.

این مدیر ارشد استان ادامه داد: همچنین ۱۲ هزار حلقه چاه مجاز در سطح استان وجود دارد که تاکنون تنها ۲۵۰۰ حلقه آن دارای کنتور است.

وی ادامه داد: آب منطقه‌ای بر اساس یک برنامه مشخص باید کنتورگذاری بقیه چاه های مجاز را تا پایان سال ارائه دهد و همچنین بر نحوه مصرف آب این چاه‌ها نظارت کند‌.

معاون استاندار در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات جدی باغات کندوله و خطر خشکیدگی آن ها اشاره کرد و گفت: آب منطقه ای راهکارهایی برای تامین آب شرب این باغات را در دستور کار قرار داده که با جدیت و از طریق رایزنی با وزارتخانه در حال پیگیری است.

کد خبر 40085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha