اختصاص ۲۶ میلیارد تومان برای بهسازی سینماهای کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص ۲۶ میلیارد تومان برای بهسازی سینماهای کرمانشاه خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ علی صفدری با توجه به اهمیت بخش‌ هنر در جامعه و به‌ ویژه سینما، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در بازه‌های زمانی مختلف دیدارهایی با اهالی هنر و به‌ویژه اصحاب سینما داشته‌ و بر لزوم تقویت ارزش‌های دینی و ملی در آثار سینمایی تأکید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سینماهای فرهنگ، آزادی، بیستون و پاز در مرکز استان فعال هستند، گفت: امسال در سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با استاندار یک تفاهم نامه ای بین سازمان سینمایی کشور و استانداری منعقد شد که در این تفاهم نامه ۲۶ میلیارد تومان برای بهسازی سینماها به کرمانشاه بودجه یکساله اختصاص داده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه ساخت سینما هزینه هنگفتی دارد، تصریح کرد: در شهرستانها مجتمع هایی وجود دارند یا ساختمانهای نیمه کاره ای که رها شده اند می توان از ظرفیت آنها استفاده کرده و با تجهیز امکانات به سینما تبدیل شوند.

وی با بیان اینکه مجتمع‌های سینمایی نقش بسزایی در ارتقای فرهنگ جمعی و شهروندی و پویایی و زنده‌سازی جامعه ایفا می‌کنند، تصریح کرد: به نتیجه رسیدن این کار منوط به استقبال مردم و همکاری بخش خصوصی است که خدمات و امکانات آن‌ها در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

صفدری با اشاره به اینکه سینما امروز یک رسانه‌ مهم و اثرگذار و در عین حال پرمخاطب و پربحث بوده که علاوه بر بعد هنری خود، در فرهنگ‌سازی و تأثیرگذاری بر فرهنگ جوامع نیز نقش بسزایی دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به نقش حمایتی و سیاستگذاری اداره ارشاد تلاشمان این است که زیرساخت‌های سینمایی استان را توسعه دهیم تا بیش از پیش زمینه حضور مردم در سالن‌های سینمایی فراهم شود.

کد خبر 39960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha