گردنه تته مسدود شد

سرویس کرمانشاه _ رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پاوه از مسدود شدن مسیر پاوه به شهرستان سروآباد استان کردستان در گردنه «تته» به دلیل بارش برف، مه غلیظ و خطر ریزش کوه خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ ابراهیم شهریاری افزود: این محور از ابتدای سه راهی شهدا (ملندو) تا آخرین نقطه استحفاظی شهرستان پاوه در گردنه تته مسدود و از ورود خودروها به این مسیر در سه راهی شهدا جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه این محور هم اکنون به دلیل نداشتن ایمنی بالا مسدود است، گفت: به علت نبود دید کافی و خطر ریزش کوه در مسیر گردنه سخت‌گذر پیشنهاد می شود خودروهای عبوری تا اطلاع ثانوی برای عبور و مرور از محور فرعی «هجیج ـ هورامان» به‌ عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای پاوه ادامه داد: گردنه تته در مسیر استان کرمانشاه به کردستان از سخت‌ترین گردنه های منطقه و سخت ترین راه ارتباطی بین این ۲ استان است که در نیمی از سال به علت بارش برف سنگین، کولاک شدید، خطر سقوط بهمن، خطر ریزش کوه و مه شدید و نداشتن دید کافی به روی رانندگان مسدود می‌شود.

شهریاری از رانندگان خواست با همراه داشتن زنجیر چرخ و سایر ملزومات زمستانی عوامل این اداره را در برفروبی در این محور همراهی کنند.

وی گفت: طول این گردنه سخت گذر و کوهستانی ۲۱ کیلومتر است که ۱۷ کیلومتر آن در استان کرمانشاه و چهار کیلومتر باقیمانده در استان کردستان قرار دارد.

شهریاری در پایان افزود: گردنه تته محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان در استان کردستان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه است.

کد خبر 39573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha