سرپرست ورزش و جوانان استان کرمانشاه معرفی شد

سرويس کرمانشاه _ آیین معارفه «منوچهر حاتمی» سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه و تکریم «صابر رحیمی» مدیرکل پیشین امروز یکشنبه با حضور مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش کردپرس؛ در این مراسم که در سالن اجتماعات شهید هادیان مجموعه ورزشی آزادی کرمانشاه و با حضور معاونین و مدیران ستادی اداره کل، جمعی از ورزشکاران، روسای هیات های ورزشی و پیشکسوتان ورزش استان برگزار شد مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از نیازهای اصلی ورزش در جامعه ما در زمان حاضر توجه به ورزش همگانی و امر استعدادیابی است.

«خسرو قمری» افزود: مسئولان ورزش استان ها باید تلاش کنند با هم افزایی و مشارکت دستگاه ها و فدراسیون های ورزشی، مشارکت هرچه بیشتر مردم در ورزش های همگانی را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه استعدادیابی و حمایت از قهرمانان ورزشی ملی در رده های مختلف سنی نیز جزو اولویت‌های مهم و برنامه ویژه وزارت ورزش در دولت مردمی سیزدهم است تاکید کرد: استعدادیابی باید از آموزشگاه ها شروع و در هیات های ورزش تداوم پیدا کند تا این امر در فدراسیون ها تبدیل به نخبه پروری شده و سپس به عرصه های ملی و بین المللی معرفی شوند.

قمری تاکید کرد: در کنار توجه به جوانان، باید احترام و توجه به پیشکسوتان ورزشی نیز به عنوان درختانی که در زیرسایه آنها جوانان پرورش پیدا می کنند مورد توجه مسئولان ورزش استان ها قرار گیرد.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: مدیران کل ورزش و جوانان استان ها همچنین باید نسبت به تعیین تکلیف طرح های راکد بالای ۵۰ و ۷۰ درصد و نیز امر آموزش به عنوان اولویت های وزارت ورزش و جوانان تمام تلاش خود را بکار گیرند.

در ادامه این مراسم سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه نیز گفت: با تمام توان با بهره گیری از نظرات ورزشکاران و سایر دست اندرکاران ورزش تلاش خواهیم کرد تا این استان را به جایگاه اصلی خود برگردانیم.

«منوچهر حاتمی» با بیان اینکه در حوزه ورزش همگانی نیز تلاش می شود با محوریت ایجاد شور و نشاط در جامعه این حوزه توسعه پیدا کند افزود: میزبانی از اردوهای مختلف تیم های ملی و مسابقات معتبر بین المللی با تاکید بر پیشرفت ورزش قهرمانی در استان از اهداف این اداره کل خواهد بود.

وی یادآور شد: در بحث جوانان نیز دغدغه های فراوانی وجود دارد که امیدواریم همه ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی با ما مشارکت کرده تا این مشکلات را رفع و این حوزه را تقویت کنیم.

مدیرکل پیشین ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: با شعار و همدلی وارد عرصه ورزش این استان شدم و بسیار خوشحال هستم که با دست پر این پست را تحویل فردی دیگر می دهم.

«صابر رحیمی» افزود: در سفر رییس جمهور به استان کرمانشاه ۲۱۵ تا ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه ورزش مصوب شد که با اولویت تکمیل طرح های نیمه تمام در استان هزینه شود.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از موفقیت های استان در این سال ها زمینه سازی برای حضور بخش خصوصی بود که خوشبختانه به خوبی اجرا و نتیجه داد.

منوچهر حاتمی ریاست بر هیأت‌های ورزشی استان کرمانشاه از جمله کونگ فو و ورزش‌های رزمی، سرمربیگری تیم ملی کونگ فو ایران در رقابت‌های جهانی و آسیایی را در کارنامه خود دارد.

وی همچنین مربی و سرمربی تیم ملی کونگ فو ایران طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۸، قهرمانی در رقابت‌های ۲۰۰۲ تای کیک بوکسینگ جهان و ۲۰۰۵ ورلد پروفی کیک بوکسینگ جهان از دیگر سوابق ورزشی وی است.

صابر رحیمی به مدت ۵۲ ماه این مسئولیت را عهده دار بود.

استان کرمانشاه یکی از استان های مهم در ورزش قهرمانی کشور محسوب می شود که ورزشکاران آن هر ساله عناوین زاید در عرصه ملی و بین المللی کسب می کنند.

کد خبر 39470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha