پزشکان هم مانند دیگر شهروندان، ملزم به پرداخت مالیات هستند

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه گفت: زماني كه همه افراد جامعه ملزم به پرداخت ماليات هستند پزشكان هم بايد به اين موضوع توجه و نسبت به نصب دستگاه كارتخوان در مطب هاي خود اقدام كنند که البته اکثریت پزشکان هم چنین توجهی دارند.

به گزارش کردپرس؛ "بهمن اميري مقدم" در هشتمین جلسه کارگروه تخصصی درآمدها و تجهیز منابع استان اظهار کرد: با بي توجهي برخی پزشکان در عدم نصب دستگاه کارتخوان ضمن اينكه موجب مي شود پرداخت ماليات با سختی همراه شود، از سوي ديگر اين موضوع ناراحتي و مزاحمت براي مردم در مراجعه به بانك ها براي دريافت پول نقد از دستگاه خودپرداز را به دنبال دارد.

وي تاكيد كرد: دانشگاه علوم پزشكي با همكاري نظام پزشكي بايد ظرف مدت كوتاهي ليست تمام پزشكان را مشخص و براي نصب دستگاه كارتخوان در تمامي مطب ها اقدام كنند و اگر مطب پزشكي ممانعت بعمل آورد حتماً به آن تخلف رسیدگی شود.

مقام عالي استان در ادامه با تاكيد بر همكاري بيشتر دستگاه هاي اجرايي به منظور وصول و تحقق درآمدهاي استان در سالجاري به منظور حل مشكلات مردم گفت: تلاش براي تحقق درآمدهاي استان از وظايف مهم دستگاه هاي اجرايي است.

اميري مقدم بيان کرد: دستگاه هائ موفق در تحقق درآمدها حتماً در جلسات شوراي اداري معرفي خواهند شد و اگر دستگاهي هم عملكرد خوبي نداشته باشد ضمن اينكه در شوراي اداري به همه معرفي مي شود، تلاش خواهد شد كه از ميزان تخصيص و اعتبارات آن كاسته و آن اعتبار به دستگاه موفق داده شود.

استاندار كرمانشاه در بخش ديگري از سخنان خود خواستار توجه مديران به فروش اموال مازاد دستگاه هاي خود شد و گفت: دستگاه ها بايد برای فروش اموال مازاد خود طبق قانون اقدام كنند و همچنين اگر زميني در اختيار دارند مي توانند آن را در اختيار اجراي طرح جهش ملي مسكن براي ساخت واحد كاركنان خود اختصاص دهند و ما از اين موضوع براي كاركناني كه فاقد مسكن هستند، استقبال مي كنيم.

وي بر نقش مهم اطلاع رساني در فروش اموال مازاد دستگاه هاي اجرايي از جمله نصب بنر و استفاده از ظرفيت هاي مطبوعات و رسانه ها تاكيد كرد و گفت: فروش اموال مازاد حتماً بايد از طريق رسانه ها، مطبوعات، فضاي مجازي و همچنين نصب بنر به اطلاع همه رسانده و تلاش شود كه اين اموال به صورت دقيق و صحيح به فروش رسانده شوند.

کد خبر 39450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha