مرز سومار ظرفیت یک میلیارد دلار صادرات را دارد

سرویس کرمانشاه _ معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های ویژه و دسترسی مناسب مرز سومار به بخش های مختلف عراق گفت: سومار ظرفیت یک میلیارد دلار صادرات در سال را دارد.

به گزارش کردپرس؛ بهزاد باباخانی در جریان سفر به شهرستان گیلانغرب و پس از بازدید چند طرح اقتصادی این شهرستان، در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان در نقطه صفر مرزی سومار، با اشاره به اینکه مرز سومار یکی از مرزهای مهم در سطح کشور است، گفت: این مرز قابلیت توسعه بسیار بالایی را دارد.

او افزود: مرز سومار سابقه درخشانی در سال‌های گذشته در زمینه صادرات داشته است و اگر مسائل و مشکلات مرز و موانع موجود برطرف شود، میزان صادرات آن می تواند به رقم های حتی بالاتر از یک میلیارد دلار نیز برسد.

در نشست امروز مقرر شد، کارویژه مرز استان طی روزهای آتی پیگیری شود و تصمیمات لازم در هر دو بخش مشکلات داخلی و مطالبات از طرف عراقی اتخاذ گردد.

در این نشست همچنین مقرر شد تمام مشکلات مرز از لحظه ورود کامیون ها به پارکینگ تا خروج از مرز ظرف یک هفته احصاء و در جلسه کارویژه و توسعه صادرات استان در هفته آتی مطرح و مورد تصمیم گیری قرار گیرد.

کد خبر 39416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha