تمرکز پزشکان، باعث ترافیک شدید در مرکز شهر شده است

سرویس کرمانشاه _ بهمن امیری‌مقدم عنوان کرد: ترافیک پارکینگ شهرداری به دلیل تمرکز مطب‌ها، رادیولوژی‌ها و آزمایشگاه‌ها، بسیار شدید است و شهروندان در عذابند و باید در جای دیگری منتقل شوند.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه در نشست شورای ترافیک استان با تاکید بر اینکه نجات جان حتی یک نفر هم برای ما مهم است در ادامه افزود: مسیر کرمانشاه _ کامیاران پس از ۱۰ سال رکود، به تازگی تکمیل و پیش از افتتاح رسمی زیر بار ترافیکی رفت و طی این ۱۷ روز شاهد کاهش تعداد کشته‌ها در مقایسه با مدت مشابه بودیم که خبر بسیار خوشحال کننده ای است.

وی در ادامه سخنانش عنوان کرد: متاسفانه وضعیت ترافیکی کلانشهر کرمانشاه مناسب نیست و شهرداری با همکاری پلیس راهور باید یک برنامه مدون برای بهبود این وضعيت ارائه دهند.

امیری مقدم ادامه داد: ترافیک برخی مناطق شهر مانند پارکینگ شهرداری به دلیل تمرکز مطب‌ها، رادیولوژی‌ها و آزمایشگاه‌ها، بسیار شدید است و شهروندان از این وضعیت در عذاب هستند.

وی تاکید کرد: علوم پزشکی باید با یک برنامه ریزی مناسب، مطب ها و اماکن درمانی این منطقه را در قالب مجتمع های پزشکی در ورودی ها و مجاورت شهر جانمایی کند‌.

مدیر ارشد استان با تاکید بر اینکه فراهم بودن پارکینگ، یک حق شهروندی است؛ گفت: متاسفانه برخی مجتمع های پزشکی، تجاری و خدماتی در سطح شهر و نقاط پرترافیک، فاقد پارکینگ هستند و که اینکار نادیده گرفتن حقوق شهروندی است.

وی تاکید کرد: حقوق شهروند نباید فدای سود شخصی افراد شود و این مجتمع ها باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند و در صورت عدم تامین پارکینگ باید کارکرد خدماتی آن‌ها متوقف شود.

امیری مقدم همچنین با تاکید بر نظارت ویژه بر آموزشگاه های رانندگی در روند صدور گواهینامه گفت: پلیس در زمینه آموزش‌هایی که با جان مردم در ارتباط است باید سختگیرانه برخورد کند و تا فردی مهارت‌های لازم را کسب نکرده، نباید گواهینامه دریافت کند.

وی همچنین تاکید کرد: شهرداری به جای قرار دادن این حجم بالا از سرعت گیر و ایجاد نارضایتی در شهروندان، باید به سمت ایجاد کاهنده‌های سرعت به شکل استاندارد و با نصب علائم برود تا شاهد اثرگذاری بهتر آن بر ترافیک شهر باشیم.

وی فعال شدن دوربین‌های ثبت تخلفات را یکی از مطالبات مدیریت ارشد استان دانست و گفت: هفت سال از نصب تعدادی از دستگاه‌های دوربین ثبت تخلفات در سطح شهر می گذرد ولی هنوز فعال نیستند و این رویه قابل قبول نیست و باید سریعا راه اندازی شوند.

کد خبر 39270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha