دانشگاه رازی رتبه ۱۳ را در بین دانشگاه­‌های جامع کسب کرد

سرویس کرمانشاه _ مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی از کسب رتبه ۱۳ توسط این دانشگاه در بین دانشگاه­‌های جامع و ارتقاء دو پله‌ای رتبه این مجموعه علمی خبر داد.

به گزارش کردپرس، دکتر جوانشیری با اعلام این خبر اظهار کرد: دانشگاه رازی در تازه‌­ترین ارزیابی پایگاه استنادی علوم جهان، رتبه ۱۳ را در بین دانشگاه‌­های جامع کشور و رتبه ۱۱۴ را در بین دانشگاه‌­های کشورهای گروه D8کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه گروه D8گروهی شامل ۸ کشور درحال توسعه اسلامی شامل اندونزی، جمهوری اسلامی ایران، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه است، اظهار داشت: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بررسی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی این کشورها، تعداد ۴۶۳ دانشگاه که دارای بیش از ۱۵۰ مدرک در پایگاه استنادی معتبر INCITE بوده‌اند را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده است که ۷۴ دانشگاه از کشور ایران موفق شده‌اند در این رتبه‌بندی قرار گیرند.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه افزود: مانند بسیاری از نظام‌های رتبه‌بندی معتبر بین‌المللی شاخص‌­های ارزیابی این نظام رتبه‌­بندی عبارتند از پژوهش، نوآوری، آموزش و همکاری‌های بین‌المللی. همچنین داده‌­ها از پایگاه‌های معتبر و مستقل بین المللی نظیر USPTO، WOS، Incites و وب سایت دانشگاه‌ها و سایر سایت‌های مرتبط در بازه زمانی ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند.

جوانشیری در ادامه با مقایسه وضعیت دانشگاه رازی در رتبه‌بندی اخیر با رتبه بندی دو سال قبل یادآور شد: دانشگاه رازی با کسب امتیاز ۶۷/۲ و با دو پله صعود در مقایسه با قبل در رتبه ۱۱۴ قرار گرفته است.

کد خبر 38930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha