کرمانشاه در جایگاه نوزدهم آمار طلاق کشور

سرویس کرمانشاه _ کرمانشاه در بهار ۱۴۰۱ با ۴هزار و ۲۴۹ ازدواج و یک هزار و ۱۰۴ طلاق با نسبت ۳.۸۴ ازدواج در برابر یک طلاق در رتبه ۱۹ کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ طبق آمار سازمان ثبت احوال کشور در بهار ۱۴۰۱ در کل کشور ۱۴۲هزار و ۲۹۸ ازدواج و ۴۴هزار و ۱۵۹ طلاق ثبت شده که در ازای هر ۳.۲۲ ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده است.

بر اساس این آمار در بهار امسال استان‌های تهران، البرز و مازندران به ترتیب با ۲.۰۴ ، ۲.۱ و ۲.۲ ازدواج به ازای هر طلاق بیشترین نسبت طلاق به ازدواج را به خود اختصاص داده اند و در صدر این جدول قرار دارند.

این در حالی است که استان‌های سیستان و بلوچستان با ۱۵.۳ ازدواج در برابر یک طلاق، کهگیلویه و بویراحمد با ۷.۲ ازدواج در برابر یک طلاق و چهارمحال بختیاری با ۵.۵۷ ازدواج در برابر یک طلاق بهترین آمار ثبت شده طلاق نسبت به ازدواج را به خود اختصاص داده‌اند.

در این آمارها نسبت پایین طلاق در استان‌هایی با فرهنگ های ایلی عشیره‌ای کاملا مشهود و قابل توجه است.

در بهار ۱۴۰۱ برای استان کرمانشاه ۴هزار و ۲۴۹ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است که نسبت به بهار سال گذشته ۴۹۵ واقعه کاهش داشته است اما بهار امسال ۹ واقعه طلاق بیشتر از بهار سال گذشته به ثبت رسیده است.

کرمانشاه در سال ۱۴۰۰ با ۱۵هزارو ۹۱۱ ازدواج و ۵هزارو ۲۶۶ طلاق با نسبت ۳.۰۲ ازدواج نسبت به طلاق رتبه ۱۲ کشور را به خودش اختصاص داده بود.

یکی از شاخصه های قابل تامل این آمار، افزایش نسبت طلاق به ازدواج کشور در سال ۱۳۹۲ نسبت به سال ۱۴۰۰ است که از ۴.۴ ازدواج با یک طلاق به ۲.۸۲ ازدواج در برابر یک طلاق رسیده ایم.

کد خبر 38787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha