پیشرفت ۱۹ درصدی مسکن ملی در کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ مهرداد آهکی انشاه با اشاره به عملیات اجرایی ۳۳ هزار واحد مسکن ملی ، گفت: پیشرفت فیزیکی این واحدها از به ۱۹ درصد رسیده است .

به گزارش پایگاه خبری کردپرس؛ آهکی تصریح کرد: تا ۶ ماه پیش ما یک هزار و ۵۷۷ واحد در حال ساخت داشتیم اما از اردیبهشت در جلسه شورای مسکن بیش از ۲۰۰ مصوبه داشت تا موانع موجود را در مسیر اجرای نهضت ملی مسکن بردارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۳ هزار واحد مسکن ملی استان در حال ساخت است و سهمیه استان در چهار سال ۱۲۰ هزار واحد است، گفت: در ابتدای فراخوان دولت، ۲۰۰ هزار کرمانشاهی متقاضی دریافت مسکن ملی بودند که بعد از پالایش اولیه ۵۷ هزار نفر دارای شرایط اولیه تشخیص داده شدند و در حال تکمیل مدارک خود هستند.

آهکی در ادامه تسهیلات اعطای به مردم کرمانشاه را ۴۰۰ میلیون تومان و در شهرستان ها ی استان ۳۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و اظهار کرد: بر اساس تاکید وزیر راه و شهرسازی پروژه های مسکن ملی متقاضی محور است و سهمیه هر استان براساس میزان تقاضای موجود می تواند افزایش پیدا کند و همچنین جهت مساعدت به متقاضیان سهم آورده مردم را تا آخرین لحظه دریافت نمی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برای دریافت مسکن ملی سه شرط اساسی وجود دارد، افزود: متقاضی نباید از سال ۱۳۵۷ یعنی ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز زمینی از دولت دریافت کرده باشد، از تسهیلات بانک مسکن استفاده نکرده و همچنین از پنج سال پیش تا به امروز ملکی به نام او ثبت نشده باشد.

وی در ادامه از اختصاص بیش از ۵۰۰ هکتار زمین برای اضافه شدن به پروژه های مسکن ملی استان خبر داد و گفت: هم اکنون برای چشم انداز آینده استان به شدت به دنبال تامین زمین هستیم تا بتوانیم افراد مستاجر بیشتری را در استان صاحب خانه کنیم و این در حالی است که هم اکنون هم به ۶۰ درصد تعهدات چهار سااله خود عمل کردیم یعنی ۲ برابر میزانی که برنامه ریزی شده بود.

مهرداد آهکی با اشاره به اینکه پروژه های مانند ۱۲ هزار واحدی سراج، ۶ هزار واحدی دولت آباد و چهار هزار واحدی مرادآباد کرمانشاه در حال ساخت است، توضیح داد: مقاوم سازی و ایمنی در برابر زلزله یکی از اولویت های اصلی این پروژه های مسکن ملی است لذا بر کنترل کیفی واحدها بسیار تاکید شده و همچنین پروژه ۱۲ هزار واحدی که یک شهر ۵۰ هزار نفری را ایجاد می کند را با تمام زیرساخت های آموزشی، درمانی، تفریحی و اداری در نظر گرفته ایم تا مردم آن منطقه در آسایش کامل باشند.

کد خبر 38768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha