تردد زوار از مرز خسروی در اربعین امسال بسیار منظم بود

سرویس کرمانشاه _ بهمن امیری مقدم عنوان کرد: در ایام اربعین سراسر استان کرمانشاه تبدیل به یک موکب عظیم شده بود و شیعه، سنی و اهل حق، همدل و همراه دوشادوش یکدیگر از زوار حسینی پذیرایی کردند و سنگ تمام گذاشتند و خوش درخشیدند.

به‌گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه روز دوشنبه در آیین بزرگداشت دهه آخر ماه صفر، هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی که در سالن آمفی تئاتر بیمارستان امام رضا (ع) برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت و سوگواری پیامبر(ص) و اهل بیت ایشان عنوان کرد: امسال مرز بین المللی خسروی به عنوان راه اربعین، دروازه کربلا و مسیر ولایت، به برکت عنایت امام رضا علیه السلام بازگشایی شد.

وی ادامه داد: مسیر خسروی امسال یکی از منظم‌ترین و بهترین مرزهای فعال در ایام اربعین بود و زوار حسینی با بهره مندی از خدمات دهی مناسب و یک نظم مثال زدنی، از طریق این مرز عازم زیارت عتبات عالیات و شرکت در آیین اربعین شدند.

امیری مقدم با تاکید بر اینکه ظرفیت تردد مسافر و زائر در خسروی فراتر از شرایط فعلی است، تاکید کرد: با توجه به رضایت زوار حسینی از مرز خسروی، پیش بینی می کنیم سال آینده شاهد استقبال گسترده‌تری از این مرز باشیم و از هم اکنون باید برنامه ریزی ها و پیش بيني های لازم را داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش از همه کسانی که در ایام اربعین حسینی در خدمت عاشقان اباعبدالله علیه السلام بودند؛ تشکر کرد و گفت: همه کرمانشاهیان از هر مذهب و آیین در ایام اربعین در حال سبقت گرفتن از یکدیگر برای خدمت به زوار حسینی بودند و بسیار خوش درخشیدند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: مجموعه علوم پزشکی، پزشکان و پرستاران و فوریت های پزشکی از جمله بخش‌هایی بودند که در خدمت به زوار حسینی خوش درخشیدند که جای تقدیر بسیار دارد. البته در این زمینه سپاه و ارتش هم با برپایی بیمارستان صحرایی نقش بارزی ایفا کردند که از آنان هم تقدیر می کنم.

کد خبر 38696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha