استقبال گسترده زوار اربعین از مسیر خسروی / ضرورت ارسال امکانات بیشتر به مرز

سرویس کرمانشاه _ مرز بین المللی خسروی با اقبال ویژه زوار حسینی مواجه شده است و تا ظهر امروز بیش از ۲۰ هزار نفر از این مرز عبور کرده اند و پیش بيني می شود این آمار تا پایان وقت اداری دو برابر شود.

به گزارش خبرنگار کردپرس از مرز بین المللی خسروی؛ آمار خروج زوار اربعین حسینی از این مرز تاریخی همچنان به سرعت در حال افزایش است.

دیروز سه شنبه آمار تردد زوار اربعین از این مرز قدیمی به ۲۲ هزار نفر رسید که در مقایسه با روز دوشنبه یک افزایش ۴۰۰ درصدی را نشان می داد.

از صبح امروز مسیر کرمانشاه به سمت خسروی شاهد ترافیک سنگین خودروهای حامل زوار حسینی بود که برای شرکت در آیین اربعین مسیر خسروی را انتخاب کرده بودند.

بر اساس آمار اعلام شده تا ظهر امروز بیش از ۲۰ هزار نفر از مرز خسروی عبور کرده اند و همچنان جمعیت زیادی منتظر عبور از مرز هستند.

پیش بینی عبور روزانه ۱۰۰ هزار زوار اربعین از مرز خسروی

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ بهمن امیری‌مقدم در نشست امروز ستاد اربعین که در مرز خسروی برگزار شد از استقبال گسترده زوار اربعین برای عبور از مرز خسروی خبر داد و گفت: طبق برآوردها پیش‌بینی می‌شود روزانه حداقل ۱۰۰ هزار زوار اربعین از این مرز عبور کنند و تمامی امکانات برای ارائه خدمات مناسب به زوار اربعین بسیج شده اند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: مسیر خسروی به دلیل برخورداری از زیرساخت‌ها و امکانات مناسب با اقبال گسترده زوار حسینی روبرو شده است و پیش بيني می شود تا عصر امروز ۵۰ هزار نفر از این مرز عبور کنند.

وی تاکید کرد: بر اساس پیش بینی‌ها اين سقف عبور از مرز خسروی نیست و ممکن است به روزانه بیش از صد هزار نفر افزایش یابد.

خسروی نیازمند افزایش امکانات خدماتی

با توجه به استقبال رو به گسترش زوار برای عبور از خسروی، این مرز نیازمند ارسال گسترده اقلامی نظیر آب معدنی خنک، افزایش ناوگان حمل و نقل و افزایش گیت های خروجی در گمرک است.

امکانات زیرساختی مرز منظریه عراق متناسب با این حجم از زوار نیست و در ستاد اربعین پیرامون ضرورت افزایش امکانات حمل و نقل در این مرز و تسریع در عبور زوار و جلوگیری از تجمع تاکید شد.

مرز بین المللی خسروی قدیمی ترین مسیر عبور به عتبات عالیات است و برای اولين بار طی سال های اخير پذیرای این حجم از زوار حسینی است. مسئولين ملی پیش بینی عبور ۳ درصد از زوار از این مرز را کرده بودند ولی با توجه به اقبال گسترده مردم، ممکن است سهم خسروی از عبور زوار به ۲۰ درصد افزایش یابد.

گزارش: بهزاد خالوندی

کد خبر 38000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha