درخشش فیلمساز ایلامی با مستند ورزشی «دختر کوچ»

سرویس ایلام - فیلمساز ایلامی با مستند ورزشی «دختر کوچ» در جشنواره فیلمهای ورزشی درخشید.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی ایران با حضور ۵۳۱ فیلم از ۶۹ کشور برگزار شد و سه جایزه اصلی را برای دو فیلم دختر کوچ و اسکلت به کارگردانی روح الله اکبری به دنبال داشت.

جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۲۵ کشور عضو این فدراسیون هستند. جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین المللی این جشنواره و استقبال از آن، آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند.

در این رویداد روح الله اکبری از ایلام با سه فیلم به شرح زیر حضور داشت و موفق به اخذ جوایز ارزنده ای شد:

جایزه بهترین کارگردانی مستند کوتاه برای مستند دختر کوچ، جایزه بهترین مستند کوتاه ملی برای مستند دختر کوچ و جایزه دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی کوتاه برای فیلم داستانی اسکلت.

این فیلمساز ایلامی هنگام اخذ جایزه خود در سخنان کوتاهی عنوان کرد: ایران پر از قهرمانان ارزنده ورزشی است ولی به همان اندازه به فیلمهای ورزشی بها داده نشده و تولید اینگونه آثار بسیار انگشت شمار است.

اکبری در ادامه خواستار توجه بیشتر به فیلمسازی ورزشی در ایران خصوصا در حوزه مستند شد.

کد خبر 36046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha