مردم اورامانات همچنان اصالت های فرهنگی خود را حفظ کرده‌اند

سرویس کرمانشاه _ بهمن امیری مقدم گفت: با وجود اینکه بسیاری از مردم مناطق مختلف دنیا، از فرهنگ اصیل خود فاصله گرفته اند، ولی مردم اورامانات همچنان اصالت های فرهنگی خویش را حفظ کرده اند.

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ استاندار کرمانشاه امروز ۲۵ تیرماه در همایش بین المللی "هورامان؛ ثبت جهانی، فرهنگ و توسعه پایدار" که با حضور چهره های برجسته فرهنگی و دانشگاهی ایران، اقلیم کردستان و کشورهای خارجی و به میزبانی دانشگاه رازی و با همکاری پایگاه جهانی منظر فرهنگی اورامانات برگزار شد؛ عنوان کرد: ثبت جهانی منطقه بسیار زیبا و بکر هورامان برای استان کرمانشاه و کشور بسیار ارزشمند است و باید از بانیان این کار بزرگ قدردانی کرد.

وی برگزاری همایش بین المللی هورامان به میزبانی دانشگاه رازی را یک اقدام علمی ارزشمند دانست و گفت: وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه میراث فرهنگی استان، معرفی هرچه بهتر اورامانات به جهانیان است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: اورامانات دارای یک فرهنگ غنی و مردمانی میهمان نواز، شجاع و خونگرم است که امروز به عنوان یک منطقه ثبت شده جهانی در کشور مطرح می باشد و رفتار خوب آن ها با گردشگران شایسته تقدیر است.

وی به تعدد آثار تاریخی در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه برخی کشورها حتی از داشتن یکی از این آثار بی بهره هستند، اما متاسفانه این آثار تاریخی به حال خود رها شده اند.

امیری مقدم با تاکید بر اینکه مردم کرمانشاه و اورامانات باید زیبایی های خود را معرفی کنند؛ عنوان کرد: برخی کشورهای دنیا که پیشینه خاصی ندارند، برای خود هویت سازی می کنند، و اگر این تعداد از آثار تاریخی، در همان کشورها قرار داشت، از طریق آن ها درآمدزایی بسیاری انجام می دادند.

امیری مقدم تاکید کرد: اورامانات تنها طبیعت نیست، بلکه مجموعه ای از خصلت های نیکو مانند آداب و آیین و فرهنگ باستانی، وحدت و همبستگی و وطن دوستی است.

وی یادآور شد: البته امیدواریم دستاورد ثبت جهانی اورامانات تنها منحصر به برگزاری همایش نباشد و باید با معرفی بهتر این منطقه به جهانیان، زمینه جذب گردشگران بیشتری را فراهم کنیم.

کد خبر 35569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha