مدیر اجرایی منطقه آزاد قصرشیرین معرفی شد

سرویس کرمانشاه _ «نادر نادری» به‌عنوان مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری و صنعتی قصرشیرین معرفی شد.

به گزارش کردپرس؛ در مراسمی صبح امروز با حضور استاندار کرمانشاه و سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، «نادر نادری» به‌عنوان مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری و صنعتی قصرشیرین معرفی شد.

بهمن امیری‌مقدم استاندار کرمانشاه در این مراسم اظهار کرد: کار دعوت از سرمایه گذاران برای حضور در منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در حال انجام است.

او با بیان اینکه در منطقه آزاد قصرشیرین چیزی به نام زمین فروشی نداریم، گفت: هر زمینی که در این منطقه واگذار می شود، باید به امور تولیدی و سرمایه گذاری و صادرات اختصاص یابد.

امیری مقدم با دعوت از سرمایه گذاران برای حضور در استان، گفت: درهای کرمانشاه به روی سرمایه گذاران داخلی و خارجی باز است و هر مانعی که سر راه آنان باشد، برداشته خواهد شد.

شهریار حیدری نماینده مردم قصرشیرین ، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس هم اظهار داشت: منطقه ویژه از سال ۹۵ مصوب شد و امروز شاهد پیشرفت فیزیکی مناسبی در این منطقه هستیم که از مجموع یک هزار و ۳۳۵ هکتار زمین منطقه ویژه، ۷۵هزار هکتار توسط هیات مدیره منطقه ویژه در قالب طرح‌های مختلف قابل توجیه واگذار شده که بخشی از این طرح‌ها به سرانجام رسیده و فعال و بخشی نیز نیمه فعال است.

او ادامه داد: با تصویب منطقه آزاد قصرشیرین منطقه ویژه در دل منطقه آزاد تعریف می‌شود بنابراین تلاش کردیم هم منطقه آزاد ایجاد شود و هم منطقه ویژه حفظ شود برای شهرستان قصرشیرین که به عنوان یک امتیاز ویژه و منحصر به فرد در این منطقه جا دارد.

با تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام، قصرشیرین ۱۵ اردیبهشت پارسال جاری به صورت رسمی منطقه آزاد تجاری شد.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می‌شود.

نادر نادری از چهره های دانشگاهی استان کرمانشاه است.

کد خبر 35443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha