بافت‌های فرسوده کرمانشاه باید از بن بست فعلی خارج شود

سرویس کرمانشاه _ محسن ارجمندی گفت: متاسفانه بافت‌های فرسوده کرمانشاه سال‌هاست در یک رکود و بن بست گرفتار شده و باید با ارائه راهکارها و مشوق های مناسب از این وضعیت رهایی یابند.

به گزارش کردپرس؛ مدیرکل دفتر فنی استانداری کرمانشاه در نشست بررسی وضعیت بافت فرسوده کرمانشاه که با حضور مدیران دستگاه های عضو برگزار شد؛ عنوان کرد: استاندار کرمانشاه در آخرین نشست شورای مسکن استان خواهان بررسی و ارایه مشوق های تازه برای احیای بافت‌های فرسوده استان و به ویژه شهر کرمانشاه و ایجاد یک تحول مثبت در وضعیت نامناسب فعلی شد.

وی افزود: وجود تعداد زیادی واحد مسکونی با متراژ بسیار پایین در بافت‌های فرسوده یکی از موانع رونق ساخت و ساز در این بافت‌ها است که با تشویق مالکین این واحدها برای مشارکت در ساخت پروژهای مسکونی و تجمیع آن ها، می توان به حل این مشکل کمک کرد.

ارجمندی مهیا کردن بسترها برای ورود تشویق سرمایه گذاران را یکی دیگر از راهکارهای اثرگذار دانست و گفت: ترغیب افراد برای سرمایه گذاری در بافت های فرسوده نیازمند ارائه مشوق های مناسب همچون کاهش هزینه انشعابات و ماده صد، افزایش تراکم، ارائه تسهیلات مناسب و ... است که باید از طریق شورای مسکن و کمیسیون ماده ۵ تصویب و ارائه شود‌.

مدیرکل دفتر فنی استانداری خاطرنشان کرد: فراهم شدن بسترها برای رونق ساخت و ساز در بافت های فرسوده به پویایی اقتصادی و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق بسیار کمک می کند.

کد خبر 34629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha