تامین ۵۰ درصد تجهیزات آمفی تئاتر دهلران، دره شهر و ملکشاهی توسط سازمان سینمایی

سرویس ایلام - معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی کشور در نشست هم اندیشی دستگاه های فرهنگی با حضور استاندار ایلام، از تجهیز ۵۰ درصد امکانات آمفی تئاتر شهرستان های دهلران، دره شهر و ملکشاهی توسط سازمان سینمایی کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمد خزاعی گفت: با اشاره به ظرفیت بالای نیروهای انسانی استان ایلام در حوزه سینمایی کشور گفت: امکان برگزاری جشنواره های فیلم و عکس و جشنواره منطقه ای سال بعد در استان ایلام وجود دارد اما زیرساخت این استان نیز باید تا آن زمان آماده شود.

وی گفت: سازمان سینمایی کشور آمادگی دارد برای تولید یک فیلم فاخر سینمایی، تولید ۱۰ فیلم کوتاه و ایجاد دفتر انجمن سینمایی جوان با استانداری ایلام مشارکت کند.

حسن بهرام نیا استاندار ایلام نیز در این نشست ضمن اشاره به توانمندی‌های بی بدیل ایلام در حوزه فرهنگ خواستار اهتمام جدی وزارت فرهنگ و ارشاد در خصوص ایجاد فرهنگ سرای شهر ایلام شد.

او گفت: برای تکمیل برج هنر نیز علاوه بر اینکه از اعتبارات استانی مبلغی اختصاص خواهد یافت باز نیازمند مساعدت لازم از طرف وزارت ارشاد هستیم.

استاندار ایلام برای پیشبرد امور در حوزه فرهنگ و ارشاد پیشنهاد داد که ساخت حداقل ۵ فیلم کوتاه، ایجاد دفتر و ساخت چهار سالن سینمایی، ساخت فیلم های فاخر در حوزه دفاع مقدس و... بصورت مشارکتی بین سازمان سینمایی کشور و استانداری ایلام صورت پذیرد.

کد خبر 34419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha