به احترام ماموستا / سید علاءالدین حیدری

سرویس کرمانشاه _ سید علاءالدین حیدری فعال مدنی اهل سنت در مطلبی به شخصیت برجسته و جایگاه معنوی حاج ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه در میان اهل سنت پرداخته است.

خبرگزاری کردپرس _ حاج ماموستا قادری نامی فراتر از یک امام جمعه و روحانی است . کسی که ۴۲ سال در کسوت امام جمعه شهری مرزی ، مهم که در صفحات سیاسی و اجتماعی کشور جایگاه استراتژیک دارد ( پاوه ) آنچنان ایفای نقش نموده که حق مطلب را ادا کرده اند .

شخصیتی که تمام قد در خدمت مردم ، همراه نظام و پشتوانه محکمی برای مطالبات جامعه اهل سنت و منطقه اورامانات بوده و تریبون نماز جمعه پاوه را چند بعدی و تاثیرگذار مطرح کرده اند .

این گفتار نه بواسطه تملقی برای ماموستا بلکه صرفا بر اساس ارتباط و تجارب کاری سالیان گذشته که شاهد فعالیتها ، تلاش و مجاهدت های ماموستا قادری برای مردم بوده ام ، بر صفحه نوشتار نگارش می کنم .

شاید قبل از این سالها بنده هم بمانند خیلی ها از عمق و وسعت تلاش های ماموستا نه اطلاعی داشتم و بدلیل اینکه ساکن کرمانشاه هستم از اهمیت آنها مطلع نبودم .

ولی در این سالها بواسطه نزدیکی و ارتباط های اداری ، اجتماعی و عاطفی با جناب ماموستا اهمیت جایگاه ایشان و ضرورت و تاثیرگذاری این شخصیت فرهیخته بر مسائل و پیگیریهای مشکلات مردم را بوضوح درک و تجربه کرده ام .

بارها و بارها ماموستا را در قواره یک مطالبه گرِ حق مردم دیدم که از همه ظرفیتهای خود برای رفع مشکلات و یا رساندن صدای مردم منطقه به مسئولین استانی و کشوری بهره گرفته اند . شاهد رنج ها ، نگرانی ها ، دغدغه مندی ، ناراحتی و دعواهای ایشان با مسئولین برای مردم بودم .

چیزی که همیشه از ماموستا در دیدارهای مدیران کشوری و انسانی با ایشان دیدم این بوده که بدون استثناء از مردم و مشکلاتشان گفته و همیشه مطالبه گر بوده اند و یکبار هم ندیدم که مطالبه شخصی از مدیران که به دیدارشان می رفتیم داشته باشند و این برایم ارزشمند و شخصیت ایشان را برایم محترم تر و والاتر می کرد.

گاهی و عموما ارزش شخصیتها را تا هستند نمی دانیم و بودن آنها را تا هستند حس نمی کنیم که این خود دردی تاریخی و خسرانی بزرگ است که جامعه ما متاسفانه بدان مبتلا است .

جا دارد از ماموستا قادری به پاس ۴۲ سال بودنِ در کنار مردم ، همراهی با نظام و رهبری ، تلاش و مجاهدت در سنگر دین و امامت جمعه قدردانی متناسب با شخصیت و زحماتشان انجام گیرد .

ماموستا قادری کسی است که جای دست و ردپای شان بر همه صفحات تاریخ معاصر نیم قرن اخیر اورامانات و استان کرمانشاه حک شده است . صفحات زرینی که اگر نقش آفرینی ایشان نبود چه بسا اتفاقات ناگواری را شاهد می بودیم و امروز باید بر آنها تاسف می خوردیم .

امیدوارم که خداوند متعال به جناب حاج ماموستا قادری عمر با عزت و توفیق خدمت روزافزون عطا فرماید .

کد خبر 34121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha