« اسب کرد» در کرمانشاه «میدان دار» می شود

سرویس کرمانشاه _ بهزاد باباخانی از اجرای پروژه احداث میدان اسب سواری در دهکده المپیک کرمانشاه و حمایت ویژه از صنعت پرورش اسب کُرد در قالب زنجیره های اشتغال آفرین خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که با حضور مدیران دستگاه های مختلف برگزار شد؛ اظهار کرد: شعار امسال که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده از دو وجه دانش بنیان و اشتغال آفرین تشکیل شده است که به وجه اشتغال آفرین آن چندان پرداخته نشده است.

وی از شناسایی زنجیره ارزش اشتغال آفرین در حوزه های مختلف توسط دستگاه های استان خبر داد و گفت: یکی از اولویت های اصلی مدیریت ارشد استان در سال جاری احیای این زنجیره ها در راستای تولید و اشتغال است.

دکتر باباخانی گفت: در اولین گام امروز موضوع زنجیره اشتغال آفرین اسب کرد در نشست کارگروه اشتغال مطرح و مورد بخث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

وی به پتانسیل ها و ظرفیت های صنعت اسب استان اشاره کرد و گفت: کرمانشاه همیشه به عنوان قطب پرورش اسب کرد در سطح کشور مطرح بوده است ولی تاکنون برنامه خاصی که به ایجاد یک زنجیره ارزش اشتغال آفرین منتهی شود؛ عملیاتی نشده است.

معاون استاندار گفت: در گام اول به دنبال ایجاد میدان اسب سواری مناسب در دهکده المپیک هستیم که این پروژه مهم در طرح های سفر رئیس جمهور قرار گرفته و دریافت اعتبارات مناسب برای آن را به عنوان یک اولویت پیگیری می کنیم. در اولویت بعد تکمیل حلقه های زنجیره اسب در دستور کار استان و در اولویت اعطای تسهیلات قرار خواهد گرفت.

کد خبر 33083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha