مشکل زمین مهم ترین مانع برای ساخت مسکن مددجویان ایلامی

سرویس ایلام - مدیرکل کمیته امداد ایلام در نشست با مدیرکل و معاونان اداره کل راه و شهرسازی، مشکل زمین را مهم ترین مانع برای ساخت مسکن مددجویان ایلامی دانست.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، رضا طاهری گفت: با توجه به اینکه هم اکنون بیش از یک هزار و صد خانواده مددجوی کمیته امداد استان فاقد مسکن و زمین بوده و بسیاری از آنها ساکن شهر ایلام هستند مهم ترین مانع برای خانه دار شدن این خانواده ها نبود زمین است.

وی افزود: با توجه به اینکه این خانواده ها همه مستأجر هستند در شرایط سخت اقتصادی امروز و گرانی مسکن حتی پرداخت اجازه برای این خانواده ها هم به دشواری صورت می گیرد.

مدیر کل کمیته امداد استان ایلام عنوان کرد: با برگزاری جلسات متعدد با استاندار و مدیرکل مسکن و شهرسازی خوشبختانه قدم های مهمی در راستای تأمین زمین برای ساخت مسکن این خانواده ها برداشته شده و امیدواریم در آینده با همکاری خوب مسکن و شهرسازی استان شاهد واگذاری زمین به کمیته امداد و همکاری در ساخت مسکن برای این خانواده ها باشیم.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان نیز در این نشست گفت: با توجه به طرح نهضت ملی مسکن از سوی دولت برای خانه دار شدن اقشار ضعیف جامعه، در استان ایلام مشکل تامین زمین از موانع اصلی طرح نهضت ملی مسکن است.

عبداله بهادری با عنوان اینکه به مشکلات مسکن و زمین مددجویان کمیته امداد بعنوان ضعیف ترین قشر جامعه واقف هستیم، افزود: در تلاش هستیم بتوانیم با همکاری کمیته امداد و دستگاههای دیگر مشکلات این خانواده ها را در راستای خانه دار شدن آنها برطرف کنیم.

وی به طرح نهضت ملی ساخت مسکن از سوی دولت اشاره کرد و گفت: در استان ایلام مهم‌ترین مانع در راستای این طرح کمبود زمین است که امیدواریم بتوانیم این مشکل را برطرف نماییم.

کد خبر 33075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha