دو رشته جدید در دانشگاه صنعتی کرمانشاه راه اندازی شد

 سرویس کرمانشاه _ رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: از مهرماه امسال، دو رشته جدید مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیک و مهندسی فتونیک در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی کرمانشاه راه اندازی می شود. 

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ علیرضا دودمان تیپی، در نشست خبری با اهالی رسانه با اشاره به اینکه رشد آموزش عالی پس از انقلاب اسلامی بی‌نظیر بوده است در ادامه گفت: تعداد دانشجویان و اساتید، ظرفیت مراکز تحصیلی و... در سال های پس انقلاب رشد چشم گیری دا‌شته است و این نخبگان می توانند سرنوشت کشور و منطقه را عوض کنند و به سمت افق های روشن قدم بردارند.

وی افزود: دانشجویان و پژوهشگران ایرانی امروز در زمینه‌های مختلف حرف برای گفتن دارند و ایران در علوم متخلف جایگاه قابل توجه‌ای دارد و حتی در مواردی، پرچم دار محسوب می شویم.

دودمان تیپی در خصوص وضعیت دانشگاه صنعتی کرمانشاه توضیح داد: هم اکنون چهار دانشکده مصوب و ده گروه آموزشی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فعال هستند. همچنین از مهرماه در دو رشته جدید مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیک و مهندسی فتونیک در مقطع کارشناسی ارشد، پذیرش دانشجو داریم.

وی ادامه داد: مرکز رشد دانشگاه صنعتی کرمانشاه فعال است و با توجه به شعار سال با قدرت بیشتر از ایده و طرح های مناسب حمایت می کند و همچنین در حال حاضر چند طرح فناور و دو شرکت دانش بنیان در این مرکز فعالیت می کنند.

دودمان تیپی در پایان با اشاره به ظرفیت کشاورزی در استان گفت: ارتباط دانشگاه با صنایع خوب است و تاکنون همکاری و تفاهم‌نامه های برقرار شده است، اما در نظر داریم این مسئله را در حوزه کشاورزی نیز فعال تر کنیم، و با تربیت افراد متخصص و استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه برای رونق بخشیدن به کسب و کار های استان بر مسئله مکانيزه کردن کشاورزی استان هم توجه داشته باشیم.

کد خبر 32505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha