چشمه‌های آبگرم دهلران؛ نعمت یا نقمت؟ / لطیف صادقی*

سرویس ایلام - معاون استاندار و فرماندار ویژه دهلران در یادداشتی به موضوع چشمه‌های آبگرم دهلران که برای مردم چالش‌های فراوانی ایجاد کرده، پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، لطیف صادقی در این یادداشت می نویسد:

چشمه های آبگرم دهلران از جمله آثار طبیعی توریستی در شمال غرب دهلران است که متاسفانه نه تنها تبدیل به فرصت گردشگری نشده بلکه به دلیل تبخیر و غلظت بالای گوگرد در فضا و جاری شدن آن در رودخانه غربی شهر و بعضاً عبور آن از میان جداول شهری در ادوار گذشته و آبیاری مزارع در پایین دست موجب افزایش هزینه خانوار در بخش اعظم شهر شده و به دلیل حساسیت گوگرد و خاصیت خورندگی آن، با هر وسیله ای که فلز مس در آن به کار رفته باشد، میلیاردها تومان به مردم بی پناه خسارت وارد کرده است.

لذا تعیین تکلیف و رهایی مردم از بوی بد و هزینه ای که از قبل خرابی مکرر لوله های مسی کولرهای گازی و بردهای کامپیوتری و لوازم پزشکی که به مردم تحمیل شده، همواره مورد اعتراض و تقاضای به حق مردم بوده و صد البته سرپوشیده کردن آن با این وسعت در شرح وظایف قانونی هیچ دستگاهی هم نگنجیده است.

بنابراین رسیدگی به وضعیت موجود به عنوان یک اولویت خاص در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار گرفت و حسب پیگیری ها ی انجام شده در سفر اخیر استاندار به دهلران، تکمیل خط انتقال و هدایت آن به خارج از شهر مورد توجه قرار گرفت و امور آب به عنوان دستگاه اجرایی موظف به پیگیری و تعیین تکلیف نهایی این پروژه شد.

امید است بعد از تکمیل خط انتقال مراحل بعدی آن و ساخت و بهره برداری از تصفیه خانه که نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد هم مورد عنایت قرار گیرد و از فرصت آب درمانی و توریست پذیری این پدیده کم نظیر استفاده شود.

*معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دهلران

کد خبر 32503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha