2 بیمار مبتلا به کرونا در سنندج جان باختند/ بستری 103 نفر در بیمارستان های استان

سرویس کردستان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از فوت 2 بیمار مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در کردستان خبر داد که هر دو مورد مربوط به سنندج بوده است.

دکتر فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس با اعلام اینکه طی 24 ساعت گذشته، 10 بیمار جدید به جمع مبتلایان به کرونا در کردستان پیوسته اند، افزود: در حال حاضر 103 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

او با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان های استان افزود: در حال حاضر در بیمارستان های سنندج: 57، سقز: 10 نفر، مریوان: 17 نفر، قروه: 5 نفر، بیجار: 6 نفر، کامیاران: 2 نفر، دیواندره: 1 نفر، بانه: 3 نفر و دهگلان: 2 نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین تصریح کرد: اکنون 35 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی از مرگ 2 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 438 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 155 نفر در سنندج، 82 نفر در سقز، 38 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 33 نفر در بانه، 32 نفر در دیواندره، 25 نفر در بیجار، 25 نفر در مریوان و 10 نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 318094

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha