گشایش مرز هلاله شمالی ایلام با ارسال اولین محموله‌های صادراتی

سرویس ایلام - مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استان ایلام اعلام کرد: اولین محموله از مرز هلاله شمالی به کشور عراق و استان دیاله صادر شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، تقی منصوریان اعلام کرد: با پیگیری‌ها و رایزنی‌های استاندار ایلام با همتای عراقی در استان دیاله، سرانجام با ارسال اولین محموله‌های صادراتی مرز هلاله شمالی استان ایلام گشایش یافت.

او گفت: سه شنبه مرز هلاله شمالی از سوی کشور عراق باز شد و اولین محموله که از محصولات تولیدی مازاد استان بود به کشور عراق صادر شد.

وی ادامه داد: همه مبادلات مرزی و دیدار استاندار ایلام با استانداران مرزی عراق، با هماهنگی کامل وزارت امور خارجه، سفارت کشورمان در عراق و وزارت کشور انجام شده است.

منصوریان با بیان اینکه علاوه بر هماهنگی کامل استان با مسئولین در سطح ملی، گزارش کلیه دیدارها کتبا به وزارت کشور و امور خارجه ارسال شده است، اظهار داشت: در این راستا از اقدامات استاندار ایلام به خاطر توسعه مبادلات مرزی با همسایگان تقدیر نیز به عمل آمده است.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار داشت: وزرات کشور و مسئولین ملی مکاتبات و تاکیدات زیادی در موضوع توسعه روابط خارجی با استان‌های کشور همسایه توسط استانداران مرزی داشته‌اند.

وی بیان داشت: بازگشایی مرزهای چیلات دهلران و چنگوله مهران در دستور کار استانداری است و به زودی دیدارهای مرزی با استانداران واسط و میسان عراق برای این مهم انجام خواهد شد.

منصوریان گفت: یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه استان، توسعه روابط خارجی و رونق اقتصاد مرزی است که امیدوارم با بازگشایی بازارچه‌های مرزی، مرزنشینان و شهرستان‌های مرزی و استان از آن منتفع شوند.

کد خبر 31065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha