جشن توت فرنگی شاهو فرصتی برای توسعه هورامان / سابق حسینی

سرویس کرمانشاه _ سابق حسینی شهردار شاهو و دانش آموخته برنامه‌ریزی گردشگری و از صاحب نظران مطرح این حوزه، در مطلبی به ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان شاهو در هورامان و محصول توت فرنگی ارگانیک در توسعه گردشگری و رونق اقتصادی منطقه پرداخته است.

خبرگزاری کردپرس _ استان کرمانشاه به هرگونه‌ای، زیباست و این زیبایی در هر منطقه‌ای به طریقی جلوه‌گری می‌نماید که در این میان منطقه هورامان به صورت ویژه‌ای زبان زد عام و خاص است و چشم هر بیننده‌ای را به خوبی می‌نوازد.

زیبایی‌های منحصر بفرد هورامان آنقدر بود که سازمان جهانی یونسکو را ناچار به تعظیم و تکریم خویش نمود و با افتخار بیست و ششمین مدال جهانی را به منظور حفظ و پایداری میراث فرهنگی تقدیم آن نمود تا برای همیشه تاریخ برگ برنده‌ای باشد برای این بهشت جاودان.

در دامان هورامان شهرهای باشکوهی قرار دارند که شهر شاهو از آن جمله است. شهری با مردمانی نجیب، بغایت میهمان‌نواز و با فرهنگ.

این شهر زیبا همچون دیگر نقاط هورامان در فصلی از سال به سبب سعی و تلاش مردمان صبورش میزبان آئینی خواهد بود که نوید بخش روزهای پر رونق اقتصادی خواهد بود.

توت فرنگی استراتژیک ترین محصول کشاورزی این شهر است که در صورت همکاری اهالی شریف، مسئولین و فعالین گردشگری می‌تواند زمینه ساز رویشی نو در عرصه توسعه گردشگری کشاورزی منطقه باشد.

بدین سان و به فضل خداوند کریم همه با هم و با مشارکت حداکثری به پیشواز جشن شکرگزاری توت فرنگی در فصل برداشت خواهیم رفت.

کد خبر 30889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha