تقویت ارتباط صنعت، دانشگاه و دولت برای تحقق شعار سال

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه از شروع فعالیت ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان در کرمانشاه خبر داد و گفت: با تقویت رابطه صنعت، دانشگاه و دولت و حمایت و هدایت شرکت های دانش بنیان به سمت تولید محصولات رقابت پذیر، ایجاد اشتغالزایی پایدار و تحقق شعار سال خواهیم رفت.

به گزارش کردپرس؛ «بهمن امیری مقدم» در اولین ستاد هماهنگی و عملیات توسعه اقتصاد دانش بنیان که با حضور مدیران مراکز دانشگاهی، فعالان بخش خصوصی و دستگاه های دولتی تشکیل شد گفت: تقویت رابطه صنعت، دانشگاه و دولت برای نهادینه سازی اقتصاد دانش بنیان ضرورت دارد و این ستاد باید ضمن تسهیل گری و انجام هماهنگی های لازم زمینه تحقق این مطلوب را فراهم کند.

وی افزود: همه ادارات موظف هستند با پارک علم و فناوری به عنوان دبیرخانه همکاری لازم را داشته و حمايت ويژه ای از كسب و كارهاي دانش محور و ايده هاي نوآورانه و خلاقانه در عرصه توليد داشته باشند.

امیری مقدم خاطرنشان کرد: در مسیر تحقق شعال سال ضمن تداوم حمایت های اثر بخش از فعالان عرصه اقتصاد دانش بنیان نیازمند هماهنگی و هم افزایی مطلوب هستیم و هماهنگی دستگاه های اجرایی باید برای آینده تداوم بخش باشد.

نماینده عالی دولت در استان گفت: رهبرمعظم انقلاب بارها به نقش محوری تولید و حرکت برای آسایش اقتصادی ملت و پیشرفت ایران اسلامی تأکید داشته اند؛ پس تکلیف داریم ضمن شناسایی موانع توسعه کسب و کارهای دانش بنیان، ضعف ها و نقاط قوت همزمان برای برای رفع موانع تولید، ایجاد رونق در بخش تولید و تسهیل کار سرمایه گذاران تلاش شبانه روزی کنیم و در مسیر حل مشکل بیکاری کرمانشاه کوششی چشمگیر و اثربخش داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه گفت: وقتی از اقتصاد دانش بنیان صحبت می‌کنیم یعنی اینکه دانش و فناوری را در همه عرصه های تولید و خدمات بکار بگیریم تا شاهد افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و رونق تولید باشیم و این یعنی حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان که مورد تأکید است.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی موظف و مکلف هستند برای تحقق شعار سال که یک راهبرد اساسی و کلید حل مشکلات اقتصادی است از شرکت های دانش بنیان به صورت واقعی و در میدان عمل حمایت نمایند و از هرگونه کار تزئینی و شعاری دوری کنند.

امیری مقدم به سخنان و فرمایشات امید بخش و مسوولیت آفرین رهبر معظم انقلاب و توجه ویژه ایشان در یک دهه اخیر به مقوله تولید اشاره کرد و گفت: در سال «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» برای اشتغال آفرینی پایدار باید به دنبال افزایش واقعی شرکت‌های دانش بنیان باشیم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه با کار جهادی و تلاش شبانه روزی دولت بارقه ای امیدی در دل مردم ایجاد شده است؛ اظهار کرد: با مشارکت مردم و در دولت مردمی برای تحقق اهداف تلاش خواهیم کرد و در کنار مردم هستیم.

امیری مقدم اقتصاد دانش بنیان را پایه و اساس اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با تقویت خودباوری، خوداتکایی و حمایت از توان داخلی می توانیم مشکلات حل کنیم و برای تحقق شعار سال به همه دستگاه های اجرایی اعلام می کنیم که شاخص سنجش و ارزیابی شما اقدامات دانش‌بنیان است و باید در ادارات و دستگاه های اجرایی کمیته تحقق شعار سال تشکیل شود.

استاندار کرمانشاه تشکیل این ستاد راهبردی و عملیاتی را برای هدایت و حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: نهادینه سازی اقتصاد دانش بنیان راهبردی موثر و بسیار کلیدی و کاربردی برای رفع مشکلات اقتصادی استان است و باید به صورت عملیاتی اقدام کنیم تا خروجی های مطلوبی را داشته باشیم و تأکید می کنیم برای این ساختار که بخش هماهنگی و اجرایی دارد؛ جامعه دانشگاهی، بخش خصوصی و دولت پای کار باشند.

استاندار کرمانشاه از تدوین نقشه راه برای عملیاتی شدن و اجرای برنامه ها در مسیر تحقق شعار سال خبر داد و گفت: ضمن ارتقای جایگاه استان به لحاظ ارزیابی کمی و کیفی در حوزه اقتصاد دانش بنیان از تجارب استان های موفق نیز استفاده کنیم و برای افزایش سهم فناوری و تولیدات دانش بنیان در تولید ناخالص داخلی، ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت برنامه های جامعی را تدوین کرده ایم که سبب کاهش هزینه های تولید، رقابت پذیر شدن محصولات و افزایش بهره وری نیز می شود.

وی خطاب به مسوولین پارک علم و فناوری گفت: توسعه زيست بوم فناوري و نوآوري امسال بايد در اولويت برنامه ها قرار گيرد و با حمايت و هدايت شركت ها و كسب و كارهاي نوپا می توان مسير تجاري سازي ايده ها و ورود محصولات به بازار را تسهيل کرد تا این حمایت سبب تقویت شرکت و رسیدن به تولید انبوه شود.

وي توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و نوآور را در مسیر توسعه و پیشرفت استان لازم و ضروری است و گفت: همگی وظیفه داریم از ایده های خلاقانه و مبتکرانه حمایت کنیم زیرا این مهم علاوه بر اشتغالزایی، افزایش تولید و رونق اقتصادی را نیز به دنبال خواهد داشت.

کد خبر 30787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha