تشکیل پرونده شخصیت الکترونیک برای ۱۴۴ متهم در دادسرای کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل پرونده شخصیت الکترونیک برای 144 متهم در این نهاد قضایی خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به تلاش های صورت گرفته چند سال اخیر برای افزایش ارائه خدمات الکترونیک در دادسرای کرمانشاه، اظهار کرد: یکی از مهمترین این اقدامات که طی سال گذشته انجام شد، ارسال شکواییه الکترونیک از طریق کلانتری ها به دادسرا بود.

وی ادامه داد: تا پیش از این ارسال شکوائیه تنها از طریق دفاتر خدمات قضایی به داسرا انجام می شد، اما از سال گذشته این برنامه در کلانتری ها هم اجرا شد که تاثیر زیادی در کاهش رفت و آمدها و هزینه ها در ایام کرونایی داشت.

به گفته این مسئول طی سال ۱۴۰۰ حدود ۷۵ هزار شکوائیه از طریق دفاتر خدمات قضایی و کلانتری ها به صورت الکترونیک به دادسرا ارسال شده است.

وی به راه اندازی خدمات سوء پیشینه الکترونیک در دادسرا هم اشاره کرد و گفت: در این راستا افراد می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، سایت عدل ایران و یا نصب برنامه عدالت روی گوشی های همراه خود برای اخذ گواهی سوء پیشینه الکترونیک اقدام کنند.

دادستان کرمانشاه از صدور ۸۳۶۹ مورد خدمات سوء پیشینه الکترونیک طی سال گذشته خبر داد.

وی در ادامه یکی دیگر از خدمات الکترونیک دادسرای کرمانشاه در سال گذشته را راه اندازی سامانه تشکیل پرونده شخصیت برای برخی متهمین اعلام کرد و گفت: برای برخی متهمین در قوه قضاییه یک پرونده شخصیت تشکیل می شود که در صورت لزوم به مرور تکمیل می شود و کلیه شعب قضایی می‌توانند آخرین وضعیت پرونده را مشاهده کنند.

وی یادآور شد: طی سال گذشته برای ۱۴۴ متهم در دادسرای کرمانشاه پرونده شخصیت الکترونیک تشکیل شد.



کد خبر 30355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha