واکسیناسیون ۹۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال ایلام / آمار پایین واکسیناسیون  ۹ تا ۱۲ سال

سرویس ایلام - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۹۵ درصد دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در استان ایلام واکسینه شده اند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جمیل صادقی فر اظهار داشت: با توجه به تجربه خوبی که با همکاران در آموزش و پرورش داریم، خوش بین هستیم که شیوه نامه‌های بهداشتی در آن حدی که موردنیاز است در مدارس رعایت شود.

وی افزود: واقعیت این است که حساسیت و سخت گیری های روزهای اول کرونا را طبیعتاً نخواهیم داشت چراکه نزدیک به ۹۵ درصد دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال واکسینه شده‌اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: کماکان واکسینه در بین دانش آموزان ۹ تا ۱۲ سال و ۵ تا ۹ سال قابل قبول نیست، گروه سنی بین ۹ تا ۱۲ سال ۲۵ درصد و گروه سنی ۵ تا ۹ سال تنها ۹ درصد واکسینه شده‌اند که آمار بسیار پایینی است.

وی ادامه داد: در بحث شیوه نامه‌های بهداشتی چیزی که ما انتظار داریم بیشتر به خود مدرسه برمی گردد اما همکاران بهداشت استان مکرراً بازدید به عمل خواهند آورد.

صادقی فر اضافه کرد: وقتی از شیوه نامه‌های بهداشتی حرف می زنیم بخشی به خود مدرسه برمی گردد، به طور مشخص مسائلی مانند تهویه کلاس‌ها، سرویس‌های بهداشتی و آب خوری های مدارس برای حوزه بهداشت بسیار مهم است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بخشی دیگر به والدین برمی گردد، اگر دانش آموزی مبتلا و دارای علامت است این دانش آموزان نباید در کلاس حضور یابد این تعهدی است که والدین باید داشته باشند.

وی افزود: خواهش ما این است والدین از فرصت استفاده کنند و حتماً فرزندان خود را در برابر این ویروس ایمن و برای واکسینه شدن آنها هر چه زودتر اقدام کنند.

کد خبر 30013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha