«کتاب توسعه کرمانشاه» منتشر شد

سرویس کرمانشاه _ به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه « کتاب توسعه کرمانشاه» منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان این حوزه قرار گرفت.

به گزارش کردپرس؛ دکتر محسن رنانی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان و دکتر نریمان محمدی پژوهشگر ارشد پویش فکری توسعه، نگارندگان این کتاب هستند.

کتاب توسعه کرمانشاه در ۱۰ فصل و ۳۵۰ صفحه تدوین و منتشر شده است.

در فصول مختلف این کتاب به موارد متعددی پرداخته شده که از جمله آن می‌توان به تاریخچه کرمانشاه از زمان باستان تا جنگ تحمیلی، وضعیت اقلیمی و ژئوپولتیک کرمانشاه، تنوع کرمانشاه در زمینه‌های مختلف زیستی، تجاری، صنعتی، کشاورزی، گذری به شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و ... اشاره کرد.

در این کتاب تلاش شده با نگاه علمی و تخصصی و در عین حال ساده به دلایل و ریشه‌های توسعه نیافتگی کرمانشاه پرداخته شود، با وجود آنکه کرمانشاه در زمینه های مختلف از غنای فرهنگی، زیستی، اجتماعی، اقتصادی و ... برخوردار است.

هدف این کتاب واکاوی این موضوع است که با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های متعددی که کرمانشاه دارد اما از نظر شاخص‌های توسعه‌ای از بسیاری از استان‌ها پایین‌تر است و تلاش شده به ریشه های سیاسی، تاریخ، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی این موضوع پرداخته شود.

این کتاب بر پایه بیش از ۵۰ مصاحبه علمی با صاحب نظران و اندیشمندان تدوین شده و بنا دارد « توسعه اجتماعی الگو محور» را به عنوان الگوی توسعه کرمانشاه معرفی کند.

این کتاب از طریق واحد روابط عمومی اتاق کرمانشاه در اختیار علاقمندان، فعالان اقتصادی، اساتید دانشگاه و ... قرار خواهد گرفت و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به اتاق کرمانشاه این کتاب را دریافت کنند.

این کتاب در چاپ اول در هزار نسخه منتشر شده است.

کد خبر 29103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha