ممنوعیت جابجایی وسایل منزل در تعطیلات نوروز

سرویس کرمانشاه _ شهرام کرمی گفت: به منظور پیشگیری از سرقت هرگونه جابه جایی وسایل منزل در تعطیلات نوروزی و تا تاریخ ۱۳ فروردین ماه در کرمانشاه ممنوع بوده و برای انجام این کار باید با کلانتری‌های محل هماهنگی صورت گیرد.

به گزارش کردپرس؛ دادستان کرمانشاه با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروز، اظهار کرد: باتوجه به اینکه در نوروز امسال هم کماکان درگیر شیوع بیماری کرونا هستیم، در این راستا لازم است با برنامه ریزی، اتخاذ تدابیر مناسب، رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا تمهیدات کافی جهت سلامت و رفاه حال عموم مردم و تأمین امنیت جانی، مالی و روانی آنان از سوی دستگاه های مختلف اندیشیده شود.

وی بیان کرد: به منظور ارائه خدمات مناسب به افراد و در جهت صیانت از حقوق عامه، مقرر است که هریک از سازمان ها و نهادهای مربوطه به تناسب حوزه کاری خود شرایط لازم را برای رفاه، امنیت و سلامت شهروندان فراهم و گزارش آن را هم به دادسرا ارسال کنند.

دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه همه دستگاه ها موظف هستند که نسبت به انجام وظایف محوله اهتمام داشته باشند، افزود: فرماندهی انتظامی استان اجرای دقیق مصوبات کرونا به ویژه در زمینه ممنوعیت تردد در استان در صورت وجود مصوبه را در دستور کار قرار داده و در صورت تصویب هرگونه مصوبه ستاد کرونا مبنی بر ممنوعیت تردد به استان لازم است نسبت به اجرای آن به صورت قاطع اقدام کند.

وی ادامه داد: بعلاوه با استفاده از همه ی ظرفیت های پلیس به ویژه پلیس راه و پلیس راهور نسبت به افزایش گشت‌های محسوس و نامحسوس در مسیرهای تردد به ویژه در مبادی ورودی و خروجی، توقف گاه‌ها و پایانه‌های مسافربری و گشت های جاده ای در شب ها از ۲۶ اسفند تا پایان تعطیلات فروردین اقدام کند.

کرمی یادآورشد: همچنین تقویت گشت های انتظامی و نیز اتخاذ تدابیر بایسته با هماهنگی دستگاه های مرتبط جهت پیشگیری از وقوع جرائم شایع مانند نزاع، خرید و فروش و عرضه و استعمال مواد مخدر، سرقت، تکدی گری، اقدامات منتهی به تهدید علیه بهداشت عمومی، رعایت پروتکل های بهداشتی، خرید و فروش غیرقانونی ارز و . . . موضوعاتی هستند که لازم است بر اجرای آنها توسط نیروی انتظامی باید تمرکز شود.

دادستان کرمانشاه افزود: فرماندهی انتظامی استان با برنامه ریزی جامع و بکارگیری حداکثر توان و بهره گیری از ظرفیت نیروهای آموزش دیده بسیج و سپاه فرصت ارتکاب جرم از افرادی که دارای استعداد مجرمانه می باشند را سلب کند.

وی متذکر شد: در این زمینه زندانیانی که دارای محکومیت در حال اجراء بابت سرقت می باشند و پیش تر از مرخصی استفاده کرده اند و پس از خاتمه مرخصی به زندان مراجعت نکرده اند اسامی و آدرس آنها از زندان اخذ شود.

کرمی اضافه کرد: افرادی که به اتهام سرقت، محکومیت قطعی در شعب اجرای احکام کیفری دارند، اما تاکنون به هر جهت دسترسی به آنها حاصل نشده، اسامی و آدرس از معاونت اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان اخذ شود تاسریعتر شناسایی و دستگیر شوند.

وی تاکید کرد: آن دسته از متهمان به سرقت هم که پرونده مفتوح به رسیدگی دارند و تاکنون شناسایی و جلب نشده اند و نیز افرادی که دارای سابقه محکومیت قطعی اجراء شده از حیث سرقت یا معامله اموال مسروقه یا سایر جرائم مرتبط می باشند، با رعایت تمام جوانب تا پیش از شروع تعطیلات با اجرای طرح ضربتی شناسایی و رأساً با اختیار ورود به منزل و مخفیگاه در طول شبانه روز جلب و نتیجه اقدامات گزارش شود.

مدعی العموم کرمانشاه اضافه کرد: در راستای تأمین امنیت لازم برای شهروندان و از بین بردن فرصت های ارتکاب جرم، خودروهای مسافربر شخصی و موتور سیکلت هایی که ظن به دخالت آنها در سرقت های به عنف و کیف قاپی وجود دارد شناسایی و تا پایان تعطیلات در پارکینگ ها توقیف باشند.

کد خبر 28973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha