دستور رییس جمهور برای ایجاد زیرساخت های بهداشتی و درمانی در  پایانه مرزی مهران

سرویس ایلام - آیت الله رئیسی رییس جمهوری در نشست ستاد ملی کرونا در خصوص ایجاد زیرساخت های بهداشتی و درمانی از جمله آزمایشگاه در پایانه مرزی مهران به وزیر بهداشت دستور داد که اعتبارات لازم را اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حسن بهرام نیا استاندار ایلام نیز در این نشست اعلام کرد: میزان مبتلایان به کرونا در این استان در مقایسه با ۲ هفته اخیر ۵۰ درصد کاهش یافته است.

او گفت: همچنین بستری های کرونا طی هفته اخیر نسبت به ۲ هفته ما قبل آن سیر نزولی داشته و ۲۰ درصد کاهش یافته است.

استاندار ایلام با اشاره به میزان نمونه گیری ثبت شده از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در این استان افزود: بیش از ۳۴۵ هزار تست کرونا از ابتدای شیوع کرونا در استان انجام شده است.

بهرام نیا ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۱ هزار نفر مبتلا به کرونا در این استان بستری شدند که از این تعداد یک هزارو ۲۰۳ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

وی بیان داشت: هم اکنون ۶ شهرستان چرداول، ایوان، سیروان، بدره، آبدانان، و دره شهر پر وضعیت قرمز و شهرستان های ایلام، چوار، ملکشاهی دهلران، مهران و هلیلان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند

به گفته استاندار ایلام هم اکنون ۱۶ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در نقاط شهری استان برای انجام واکسیناسیون گسترده راه اندازی و تجهیز شده است.

بهرام نیا در ادامه از ورود بیش از یک میلیون و ۱۶۴ هزار واکسن کرونا به ایلام خبر داد و گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۶۴ هزارو ۲۶۳ واکسن کرونا وارد استان شده است که از این تعداد ۹۶۷ هزارو ۶۳۸ واکسن تزریق شده است.

وی افزود: ۱۹۶ هزارو ۶۳۵ عدد واکسن در گردش استان ایلام است.

بهرام نیا با اشاره به میزان پوشش نوبت اول، دوم و سوم واکسن کرونا افراد بالای ۱۸ سال در استان گفت: ۸۹ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان نوبت نخست، ۸۳ درصد نوبت دوم و ۳۴ درصد نیز نوبت سوم واکسن کرونا را تاکنون تزریق کردند.

به گفته وی ۵ درصد رده سنی ۹-۵ ، ۲۰ درصد رده سنی ۱۲- ۹ و ۹۳ درصد رده سنی ۱۸- ۱۲ تاکنون واکسن کرونا تزریق کردند.

کد خبر 28122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha