برگزاری انتخابات پارلمان کردستان در سه ماهه آخر سال میلادی جاری، محتمل است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- آری هرسین، مسئول شاخه چهارم حزب دمکرات کردستان، با تاکید براینکه بدون حزب دمکرات کردستان هیچ کاری نمی توان انجام داد، برگزاری انتخابات پارلمان کردستان را در سه ماهه آخر سال  میلادی جاری، محتمل دانست.

به گزارش کردپرس، آری هرسین، مسئول شاخه چهارم حزب دمکرات کردستان، درگفتگو با خبرگزاری «شفق نیوز» گفت: داده‌ها ثابت کرده است که حزب دمکرات کردستان در معادلات سیاسی نقش بزرگی را ایفاء می کند و آن‌طور که برخی انتظار دارند، نمی‌توان آن را از معادله سیاسی حذف کرد.

آری هرسین، با بیان اینکه به تعویق انداختن انتخابات پارلمان کردستان در 19 ژوئن جاری به همگان ثابت کرد که این انتخابات بدون حزب دمکرات کردستان برگزار نخواهد شد، افزود: حزب دمکرات کردستان مخالف انتخابات نسیت، اما خواستار برگزاری انتخاباتی است  که حقوق همه را تضمین کند.

وی درخصوص موعد برگزاری انتخابات پارلمان کردستان، با اشاره به اینکه پیش بینی می شود که این انتخابات در ماه سپتامبر یا اکتبر آینده برگزار شود،خاطرنشان کرد: ریاست اقلیم کردستان  بر اساس تصورات خود، با رهبران همه احزاب کردستانی درباره موعدبرگزاری این انتخابات گفتگو کرده است.

کد خبر 2771920

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha