استخدام نیروی غیر بومی در شرکت های نفت و گاز دهلران ممنوع است

سرویس ایلام - نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیران پتروپالایش NGL3100 در خصوص جذب جوانان بومی تذکر داد و گفت: استخدام نیروی غیر بومی در شرکت های نفت و گاز دهلران ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، اسدالله چراغی در این دیدار ضمن انتقاد و گله مندی از استخدام و اجحاف صورت گرفته در حق جوانان تحصیل کرده حوزه انتخابیه، خواهان اخذ تدابیر لازم در جهت جذب و بکارگیری نیروهای بومی شد و عنوان  کرد: فقط 40 درصد نیروهای شرکت NGL3100 بومی هستند و این اجحاف در حق نیروهای جویای کار و فارغ التحصیلان بیکار دهلران است.

نماینده استان ایلام ضمن تأکید بر در اولویت قرار دادن نیروهای بومی از سوی این شرکت، ابراز داشت: در بیشتر بخش ها از نیروی تخصصی و مدیریت شرکت از دهلرانی ها استفاده نمی‌شود که باید مدیران در این بخش ها رویه ای دیگر در پیش بگیرند.

وی افزود: دهلران قطب نفت گاز، استان بوده و از پتانسیل بالایی برخورد است ولی محرومیت در آن موج می زند و این عامل باعث نارضایتی مردم بخصوص جوانان شده که اگر اقدامات لازم در خصوص جذب بومی ها صورت بگیرد شاهد اشتغال جوانان تحصیل کرده در منطقه خواهیم بود.

چراغی از مدیران شرکتها خواست با توجه به مشکلاتی که در زیرساخت حوزه شهرستان هست مبالغی از محل مسئولیت های  اجتماعی برای ترمیم زیرساخت های دهلران در نظر گرفته شود. 

نماینده ایلام خاطرنشان کرد: شرکت ها نقش مهمی در زندگی مردم این حوزه دارند و می طلبد در بکارگیری نیروهای بومی بدون هیچ قید و شرطی تدابیر لازم را لحاظ کنند. 

کد خبر 2771532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha