استقرار رایزن بازرگانی ایران در عراق ضروری است

سرویس ایلام - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان ایلام عنوان کرد: عدم استقرار رایزن بازرگانی ایران در عراق در یکسال اخیر باعث بروز مشکلاتی برای پیگیری امور صادراتی به کشور همسایه شده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سیدمحمد موسوی‌نسب در نشست با رئیس اتاق ایران، رئیس اتاق مشترک ایران و عراق و روسای اتاق‌های مرزی با عراق عنوان کرد: ضرورت دارد که رایزن بازرگانی فعال و پیگیر کشورمان در عراق مستقر شود تا مشکلات احتمالی در حوزه تجارت و بازرگانی را پیگیری کند.

وی همچنین خواستار فعال‌سازی بازارچه های سه گانه بین این استان شامل چنگوله، چیلات و هلاله شمالی با کشور عراق شد و گفت‌: با توجه به اهمیت شعار جهش تولید با مشارکت مردم می طلبد که زمینه لازم برای فعال کردن این بازارچه های مرزی فراهم شود.

موسوی‌نسب با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های لازم از طرف کشورمان با عراق برای راه اندازی این بازارچه‌های سه‌گانه ایجاد شده است افزود: ایجاد این بازارچه‌ها در توسعه صادرات غیرنفتی، کمک به معیشت مزرنشینان و استفاده بهینه از ظرفیت های مرزی بسیار حائز اهمیت است.

صمد حسن‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در این نشست بر ضرورت فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی بین استان ایلام و عراق تأکید کرد و گفت: اتاق‌های بازرگانی در مناطق مرزی کشورمان باید یکدیگر تعامل بیشتری داشته باشند تا زمینه لازم برای توسعه صادرات بیش از پیش فراهم شود.

وی افزود: نقش اتاق بازرگانی در مناطق مرزی با توجه به صادرات غیرنفتی به کشورهای همسایه به ویژه عراق بسیار حائز اهمیت و مهم است‌.

یحیی آل اسحاق رئیس اتاق مشترک ایران و عراق نیز در این جلسه از پیگیری‌های لازم برای استقرار رایزن بازرگانی ایران در عراق خبر داد.

کد خبر 2770427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha