شبیخون شبانه به فضاهای سبز درون محله ای سنندج؛ پای سودهای میلیاردی در میان است؟

گزارش های مردمی و بررسی های میدانی خبرگزاری کرد پرس نشان می دهد، فضاهای سبز درون محله ای در محلات بالای شهر سنندج مورد هجوم شبانه افرادی – به اصطلاح - ناشناس قرار گرفته است.

حملاتی که از محله شالمان شروع شده و حالا به شهرک آبیدر  رسیده است. گزارش میدانی خبرنگار کردپرس  نشان می دهد به جای درختان در فضای سبز درون محله ای شالمان آرام آرام سنگ و آهن و مصالح در حال سبز شدن است. شاید شهرداری می خواهد به جای درخت، بلوک ساختمانی بکارد - کسی چه می داند!
این شبیخون حالا به شهرک آبیدر هم رسیده است. 12 شب به بعد درختان فضاهای سبز درون محله ای قلع و قمع شده و همانجا رها شده است. متراژ زمین فضای سبز تخریب شده در شهرک آبیدر به بیش از هزار متر می رسد.  لازم نیست خیلی حساب و ریاضی بلد باشیم تا به دست آوریم که تبدیل شدن این دو فضا به محل ساخت و ساز یعنی میلیاردها تومان سود بادآورده. 
حالا شاید آن سوال شکل گرفته در ذهنتان که مگر کسی دیوانه است که درختان را بشکند و برود؟ اینکه شهرداری در شالمان تصمیم گرفته به جای درختان قطع شده هم مصالح بکارد روشن می کند که اگر نهادهای نظارتی و قضایی ورود نکنند عاقبت این دو پارک تخریب شده دیگر چه می شود. 
مردم این محلات به شدت گله مند هستند و دادخواه. به نظر می رسد نهادهای نظارتی باید هرچه سریع تر ورود کنند. خصوصا که رد پلاک یکی از ماشین های تخریب به یک ساختمان خاص در شهرک بهاران، پشت بازداشتگاه موقت رسیده است.

کد خبر 2770337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha