صادرات ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری گمرکات کرمانشاه در سال ۱۴۰۲

سرویس کرمانشاه _ ناظر گمرکات استان کرمانشاه حجم صادرات کالا از استان در سال ۱۴۰۲ را ۷ میلیون و ۲۷۳ هزار تن به ارزش ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار عنوان کرد.

به گزارش کردپرس؛ علی اصغرعباس زاده، اظهار کرد: این میزان صادرات کالا در سال گذشته در مقایسه با سال ۱۴۰۱ از لحاظ ارزش ۲۷ درصد افزایش و از حیث وزن رشدی ۷ درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: از مجموع صادرات کالا از  گمرکات استان کرمانشاه در سال گذشته، گمرک پرویزخان با صادرات یک میلیاردو ۲۳۴ میلیون دلار کالا به وزن ۲ میلیون و ۷۸۸ هزارتن بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و گمرک خسروی با صادرات ۹۳۳ میلیون دلار کالا به وزن یک میلیون و ۸۵۶ هزار تن در جایگاه دوم و گمرک سومار با صادرات ۸۱۵ میلیون دلار کالا به وزن یک میلیون و ۶۸۶ هزار تن در جایگاه بعدی قرار دارد.

عباس زاده سهم گمرکات شیخ صله و شوشمی از مجموع صادرات یکساله استان را به ترتیب ۳۷۱ میلیون دلار به وزن ۶۲۵ هزار تن و ۴۷ میلیون دلار به وزن ۳۱۸ هزار تن عنوان کرد.

علی اصغر عباس زاده عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات،کاشی و سرامیک،میوه و تره بار ،سنگهای ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و...عنوان کرد.

کد خبر 2769074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha