«وعد مرادبیگی» تنها کاندیدای بومی ایلام در انتخابات خبرگان رهبری

سرویس ایلام - سه داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان خود را در معرض رأی مردم استان ایلام قرار می دهند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، دبیر ستاد انتخابات استان ایلام از اعلام نهایی داوطلبان ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این استان خبر داد و گفت: در این دوره سه نفر برای تصدی یک کرسی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری با هم رقابت می کنند.

فرشید زرگوش اظهار کرد: از این تعداد داوطلب تایید صلاحیت شده نهایی در ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان ایلام ۲ داوطلب غیر بومی و یک نفر بومی است.

وی با بیان اینکه ۱۰ نفر برای داوطلبی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان ایلام ثبت نام کرده بودند، افزود: با اتمام مهلت قانونی بررسی صلاحیت ها، در نهایت سه نفر تائید، ۲ نفر انصراف و پنج نفر نیز رد صلاحیت شده که عمدتا رد صلاحیت این افراد به دلیل عدم احراز شرایط علمی بوده است.

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام یادآور شد: بر این اساس حجت الاسلام والمسلمین "وعد مرادبیگی"، آیت الله "سید محسن سعیدی گلپایگانی" و حجت الاسلام "عباس شاه رفعتی" برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان ایلام تائید صلاحیت شده اند.

زرگوش با بیان اینکه استان ایلام دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است، گفت: فرایند تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از ۲۵ اسفندماه به مدت ۲ هفته آغاز و تا ۹ اسفندماه سال جاری ادامه دارد.

وی یادآور شد: انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

کد خبر 2766819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha