رشد ۵۵ درصدی صادرات کالا از گمرک سومار

سرویس کرمانشاه _ ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه از رشد ۵۵ درصدی ارزش و افزایش ۳۶ درصدی وزن کالاهای صادراتی در ده ماهه سالجاری از گمرک سومار خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ علی اصغر عباس زاده، بیان کرد: در ده ماهه  سالجاری از طریق گمرک سومار ۶۴۲ میلیون دلار کالای صادراتی به وزن یک میلیون و ۴۰۹ هزار تن به خارج از کشور صادر شده است که این میزان کالای صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۵۵ درصد و از لحاظ وزن ۳۶ درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این میزان کالاهای صادراتی از گمرک سومار شامل صادرات کالاهای اظهار شده در آن گمرک و همچنین کالاهای صادراتی دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک سومار به عراق ارسال می شود است افزود: ۲۶۶ میلیون دلار آن به وزن ۴۸۶ هزارو ۳۶۷ تن کالاهای اظهار شده در گمرک سومار است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث ارزش رشدی ۱۰۵۷ درصدی و از لحاظ وزن افزایش ۹۲۶ درصدی داشته است.

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه آمار صادرات دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک سومار کالای خود را به عراق ارسال کردند را ۳۷۶ میلیون دلار به وزن ۹۲۲ هزارو ۹۷۵ تن عنوان کرد و افزود: این میزان کالای صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال‌قبل از لحاظ ارزش ۴ درصد و از نظر وزن ۷ درصد کاهش داشته است.

عباس زاده عمده کالاهای صادراتی اظهار شده در گمرک سومار را میلگرد آجدار، سنگ مرمریت، کارتن خالی، ظروف یکبار مصرف، محصولات پلاستیکی و عمده کالاهای صادراتی دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک سومار کالای خود را به عراق ارسال کردند را کاشی، تخم مرغ، کیک و بیسکویت، میلگرد آجدار، شیشه جام و لبنیات عنوان کرد.

کد خبر 2766752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha