پیش بینی ۸۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه های نیمه تمام فرهنگ و هنر / فرهنگ زبان مشترک تمام ملت‌ها و قومیت‌ها

سرویس ایلام - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای اداری دهلران با بیان اینکه ۸۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه های نیمه تمام فرهنگ و هنر پیش بینی شده است، گفت: برقراری عدالت فرهنگی تاکید وزارت ارشاد و دولت است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمود اسلامی با بیان اینکه ایلام مرکز ثقل مقاومت کشور است، اظهار کرد: دهلران سرزمین پایمردی و ایثار در دفاع مقدس است که ۸ عملیات در طول هشت سال دفاع مقدس در این شهرستان انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما با افتخار در تلاش هستیم که گره ای از مشکلات این شهرستان را باز و به مردمان این دیار در حوزه فرهنگ و هنر خدمت شود، افزود: در زمان تحویل دولت ۵۵۰ طرح عمرانی نیمه تمام و رها شده در حوزه فرهنگ و هنر در کشور وجود داشت که با توجه به سفرهای استانی رییس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان های مختلف کشور ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه پیش بینی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه بسیاری از پروژه ها در کشور تکمیل و برخی در نوبت افتتاح هستند، افزود: برخی از این پروژه ها که بیشتر در قالب مجتمع های فرهنگی و هنری و سالن های سینما و تئاتر هستند به زودی تکمیل می شوند.

اسلامی یادآور شد: برخی مجتمع فرهنگی و هنری در حال بهره برداری مشکلاتی دارند در دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور به استان های کشور، برای بهبود و مرمت آنها اعتبارات لازم پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی مجدد سالن سینما هنر آبدانان را پیگیری خواهیم کرد، گفت: بحث آموزش رایگان هنر یکی از موضوعاتی که در وزارتخانه دنبال می شود و تلاش خواهد شد که به زودی مشکلات این طرح، حل و تداوم داشته باشد.

اسلامی با اشاره به اینکه تاکید مقام عالی وزارت و دولت برقراری عدالت فرهنگی است، یادآور شد: فرهنگ زبان مشترک اقوام و ملت هاست و مهم‌ترین ابزار برای معرفی فرهنگ برگزاری جشنواره ها به شمار می رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر حمایت از جشنواره شرهانی با تخصیص اعتبار در راستای تحقق عدالت فرهنگی، ابراز کرد: ۱۰ هزار میلیارد ریال برای تقویت بنیه فرهنگی استانها در اعتبارات امسال پیش بینی شده که از این محل اعتبار خوبی به استان ایلام اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه موضوع احداث سینما در شهرستان دهلران پیگیری می شود، گفت: باید مقدمات تهیه زمین فراهم شود.

اسلامی با تاکید بر استقرار دفتر انجمن سینمای جوانان ایران برای حوزه جنوب استان با مرکزیت دهلران، خاطرنشان کرد: تلاش می شود که مشکلات حوزه فرهنگ و هنر شهرستان دهلران در حد امکان برطرف شود.

لطیف صادقی فرماندار ویژه شهرستان مرزی دهلران نیز در این نشست، اظهار کرد: توقع ما توجه به زیرساخت های فرهنگی در دهلران است چرا که هنرمندان دهلران صاحب نام و نشان در جشنواره های مختلف هستند و دهلران گرانیگاه حوزه جنوب محسوب می شود.

فرماندار ویژه دهلران یادآور شد: نشست و برخواست با اصحاب رسانه و معتمدین و متنفذین همواره در سرلوحه کار ما بوده و نیاز است در این سفر دستاوردی برای تکمیل سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی و توجه به سینما در این شهرستان شود.

علی هوشمند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در این نشست از نگاه ویژه معاون وزیر ارشاد به استان قدردانی کرد و گفت: شهرستانهای جنوبی استان با توجه به ظرفیت های مختلف هنری و فرهنگی در استان و کشور سرآمد هستند و هر کدام ویژگی منحصر به فرد دارد و دارای منابع فکری غنی هستند.

کد خبر 2763938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha