رشد ۲۰ درصدی صادرات کالا از گمرک پرویزخان

سرویس کرمانشاه _ ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه گفت: در هشت ماهه سالجاری ارزش کالاهای صادراتی در گمرک پرویزخان 20 درصد و در گمرک شوشمی 17 افزایش داشته است.

به گزارش کردپرس؛ علی اصغر عباس زاده، ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه  بیان کرد: در هشت ماهه  سپری شده از  سالجاری 659 میلیون و 887 هزارو 472 دلار کالای صادراتی به وزن یک میلیون و 882 هزارو 766 تن از طریق گمرک پرویزحان به خارج از کشور صادر شده است. 

علی اصغر عباس زاده افزود: این میزان کالاهای صادراتی از گمرک پرویزخان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث ارزش رشدی 20 درصدی و از لحاظ وزن افزایش 34 درصدی داشته است.

عباس زاده عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرک پرویزخان را کلینکر سیمان، ورق فولادی، میوه و تره بار،میلگرد ساده و آجدار، شمش و ورق فولادی، انواع کاشی، کیک و بیسکویت محصولات پلاستیکی و ..عنوان کرد.

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه در ادامه بیان کرد: در هشت ماهه سپری شده از سالجاری 26 میلیون و 863 هزارو 323 دلار کالای صادراتی به وزن 196 هزارو 731 تن از طریق گمرک شوشمی به کشور عراق ارسال شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش 17 درصدی افزایش و از حیث وزن کاهش 2 درصدی داشت.

وی عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرک شوشمی را سنگ آهن، میوه و تره بار، ادوات کشاورزی، صنایع دستی (از جمله گیوه،سبد و گهواره )، گچ ساختمانی، نمک خوراکی ،شیره توت محلی، نان شیرینی و...عنوان کرد.

کد خبر 2763913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha