اختصاص دو دستگاه ایکس ری به مرزهای خسروی و پرویزخان

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه از اختصاص دو دستگاه ایکس ری توسط گمرک ایران به مرزهای خسروی و پرویزخان خبر داد و گفت: ۴۱ درصد صادرات کشور به عراق از طریق مرزهای کرمانشاه انجام می شود و همه مرزهای پنجگانه ما در این حوزه نقش آفرین هستند و مجهز شدن تمامی آن ها به دستگاه ایکس ری، مطالبه مهم مردم کرمانشاه است.

به گزارش کردپرس؛ محمد طیب صحرایی روز یکشنبه در نشست کمیسیون، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که با حضور ابوالفضل اکبرپور معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران، ایرج حیدری مدیرکل بازرسی وامور استانهای ستاد مرکزی و مدیران دستگاه های مختلف عضو برگزار شد؛ عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش های و پیگیری های صورت گرفته شاهد یک همگرایی و هم افزایی مناسب میان دستگاه های مرتبط با حوزه قاچاق کالا و ارز هستیم که حاصل آن اقدام قاطع و محکم با قاچاق سازمان یافته در استان است.

وی با اشاره به اینکه قاچاق یک درد کهنه و مزمن در استان کرمانشاه است در ادامه گفت: مجموعه مدیریت ارشد استان و دستگاه های امنیتی، نظامی، انتظامی و قضایی در استان کرمانشاه با گذر از شعارهای مرسوم، به شکل عملیاتی وارد صحنه مبارزه با قاچاقچیان سوخت شدند و توانستند با وارد کردن ضربه های مهلک به چرخ فساد در این حوزه، مسیر هدر رفت بیت المال را سد کنند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: مشابه همین فرایند عملیاتی با جدیت تمام در قاچاق آرد و نان و دیگر حوزه ها در حال انجام است.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش از اختصاص دو دستگاه ایکس ری توسط گمرک ایران به مرزهای خسروی و پرویزخان خبر داد و گفت: ۴۱ درصد صادرات کشور به عراق از طریق مرزهای کرمانشاه انجام می شود و همه مرزهای پنجگانه ما در این حوزه نقش آفرین هستند و مجهز شدن تمامی آن ها به دستگاه ایکس ری، مطالبه مهم مردم کرمانشاه است.

وی گفت: نصب این دستگاه های ایکس ری به روند جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و ممنوعه به کشور و تقویت تولید داخلی بسیار کمک می کند.

صحرایی همچنین به استقبال ویژه زوار حسینی در اربعین امسال از مرز خسروی اشاره کرد و گفت: افزایش دستگاه های ایکس ری برای تردد سریع و آسان چند میلیون زوار حسینی در مرز خسروی و مرزهای مکمل همجوار آن مانند پرویزخان و سومار به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت بسیار ضروری است و باید نسبت به تامین آن اقدام شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت سامان دهی کولبری اشاره کرد و گفت: جوان مرزنشین ما از سر ناچاری به کولبری روی می آورد و این کار هم برای آن جوان و هم برای کشور آسیب به ایجاد می کند و تداوم آن برای هیچکس رضایت بخش نیست.

مدیر ارشد استان یادآور شد: خوشبختانه با دستور رئییس جمهور و ورود عملی وزارت کشور، این تهدید در حال تبدیل شدن به یک فرصت برای مرزنشینان عزیز ما است و بندهای ابلاغی توسط وزیر کشور برای سامان دهی این حوزه بسیار راهگشا و اثرگذار خواهد بود و عملیاتی شدن آن نیازمند همراهی و هم افزایی تمامی دستگاه ها است.

کد خبر 2763438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha