افزایش ۱۴۱ درصدی ترانزیت ورودی به پایانه پرویزخان

سرویس کرمانشاه _ مدیر پایانه مرزی پرویزخان گفت: طی ۷ ماهه سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گشته، ترانزیت ورودی پرویزخان ۱۴۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش کردپرس؛ امین حیدریان گفت: بارگیری کالای ترانزیتی از پایانه مرزی  پرویزخان توسط ناوگان حمل و نقل کالا ۲۸۰ درصد افزایش داشته است.

حیدریان از پایانه مرزی پرویزخان به عنوان یکی از مرزهای مهم کشور در زمینه توسعه صادرات نام برد و افزود: این مرز در توسعه روابط ایران و عراق نقش فراوانی داشته و بخش عمده ای از صادرات ایران به عراق از طریق این مرز انجام می شود.

وی افزود: پایانه مرزی پرویزخان؛ قطب اقتصادی غرب کشور و از مرزهای فعال است و ۴۵ درصد صادرات کالاهای غیر نفتی از کشورمان به کشور عراق از طریق این مرز صورت می‌گیرد.

حیدریان درباره تناژ ورودی به پایانه مرزی پرویزخان گفت: ۱ میلیون و ۵۹۹ هزار تن کالا به پایانه مرزی پرویزخان وارد شده که توسط ۵۵ هزار و ۵۷۳ ناوگان حمل و نقل کالا از این پایانه مرزی به اقصی نقاط کشور جابجا شده است.

مدیر پایانه مرزی پرویزخان درباره درصد تغییرات ۷ ماهه ترانزیت در پایانه مرزی پرویزخان گفت: ۲۰۳ درصد افزایش ناوگان ورودی، افزایش ۲۶۹ درصدی تناژ بارگیری از مرز به اقصی نقاط کشور و افزایش ۲۸۰ درصدی ناوگان بارگیری شده از پایانه مرزی پرویزخان از شاخص هایی است که در پایانه مرزی پرویزخان با رشد روبرو شده است.

امین حیدریان در پایان افزود: پایانه مرزی پرویزخان یک مسیر امن و ایمن برای صادرات کالا است و بیشترین تجار عراقی رغبت دارند تا از این مرز، مبادلات تجاری خود را به دلیل هموار بودن مسیر و داشتن راه دسترسی مناسب برای صادرات و حمل کالا انتخاب کنند.

کد خبر 2762947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha