امیرعبداللهیان: در صورت حمله زمینی، غزه به گورستان اشغالگران تبدیل می‌شود/ ایران نمی‌تواند تماشاچی باشد

وزیر امور خارجه ایران نسبت به گسترش جبهه‌های درگیری در صورت عدم متوقف‌شدن‌ تجاوزهای نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه هشدار داد.

به گزارش  کرد پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در قطر حضور دارد، امروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با شبکه الجزیره تاکید کرد که اگر توقف تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه انجام نشود، گسترش جبهه‌های جنگ بعید نخواهد بود و احتمال این امر هر لحظه بیشتر می‌شود.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: به رژیم صهیونیستی از طریق حامیانش اعلام کردیم که اگر جنایت‌هایش در غزه متوقف نشود، فردا دیر خواهد بود.

او گفت: امیدواریم که تلاش‌های سیاسی مانع گسترش دایره جنگ شود در غیر این صورت هیچ‌کس نمی‌داند که در ساعت آتی چه اتفاقی رخ خواهد داد.

وی هشدار داد: ایران نمی‌تواند نسبت به این وضع تماشاچی باشد.

وزیر خارجه ایران درباره دیدار و رایزنی با دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز گفت: در جریان دیدارم با «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان مطلع شدم که تمام سناریوها مطرح است.

او خاطرنشان کرد که اگر آمریکا و رژیم صهیونیستی این سیاست‌ها را متوقف نکنند، دایره جنگ متوقف نخواهد شد و اگر دایره جنگ گسترش یابد آمریکا نیز خسارت‌های سنگینی متحمل خواهد شد.

امیرعبداللهیان افزود: تداوم تجاوزها و نبود راه‌حل سیاسی به مثابه ریختن هیزم روی آتش است و باعث می‌شود که امور از کنترل خارج شود.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کرد که منطقه و طرف‌های فعال در آن تماشاچی نخواهند ماند.

امیرعبداللهیان گفت: موضوع اسرای غزه خط قرمز مقاومت است اما مقاومت مسئله اسرای غیرنظامی را بررسی می‌کند.

او تاکید کرد: حزب‌الله تمام خطوط قرمز را مشخص کرد و اقدامات مناسب در هر مرحله را اتخاذ خواهد کرد.

وی گفت: به صهیونیست‌ها می‌گویم اگر دنبال جنگ هستید با نیروهای نظامی بجنگید نه زن‌ها و کودکان.

امیرعبداللهیان در ادامه گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی آرزوها و رویاپردازی‌هایی دارد اما اکنون خودش و کابینه‌اش ساکت شده و واشنگتن جلو آمده است تا از مجسمه و عروسک رژیم صهیونیستی محافظت کند.

وزیر خارجه ایران هشدار داد: اگر رژیم صهیونیستی تصمیم بگیرد که وارد غزه شود، رهبران مقاومت آن را به قبرستان نظامیان اشغالگر تبدیل خواهند کرد.

حملات رژیم صهیونیستی به مردم غزه در سایه زمزمه‌ها مبنی بر آغاز عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی در این منطقه وارد نهمین روز خود شده و طبق تازه‌ترین خبرها، تعداد شهدای فلسطینی به ۲۳۲۹ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۹۰۲۴ نفر رسیده که اکثر شان کودکان و زنان هستند.

کد خبر 2761962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha