پیش بینی اجرای 159 برنامه در هفته انتظامی ایلام / رتبه برتر پلیس استان در کشف سرقت ها

سرویس ایلام - فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه برای هفته انتظامی در استان 159 برنامه پیش بینی شده است، گفت: رعایت اصول ایمنی و خود مراقبتی، اصل مهم در کاهش جرائم است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سردار جمال سلمانی گفت: استفاده از ظرفیت مردم و مشارکت دادن آنان در تولید امنیت هدفی است که به دنبال آن هستیم. 

این مسئول انتظامی با اشاره به رتبه ۳۳ استان در وقوع سرقت، تصریح کرد: در مقوله کشف سرقت، توانسته ایم 47 درصد از کل سرقت ها را کشف کنیم و جزو استان های برتر در کشور هستیم.

سردار سلمانی موضوع سرقت را یکی از مطالبات به حق مردم دانست و گفت: پلیس استان با تشکیل قرارگاه مقابله با سرقت و تشکیل جلسات بصورت ماهیانه، فصلی و هر 15 روز یکبار به دنبال راهکارهایی برای کاهش و از طرفی افزایش کشف سرقت در استان است.

فرمانده انتظامی استان با توصیه به شهروندان مبنی بر رعایت اصول ایمنی و خودمراقبتی، اظهار کرد: آنچه که باعث می شود آمار وقوع سرقت کاهش یابد، رعایت اصول ایمنی توسط شهروندان است و بخش اعظم سرقت ها به خاطر سهل انگاری مالباختگان به وقوع می پیوندد و ضرورت دارد تا آحاد جامعه با رعایت این اصول راه های سوء استفاده از سارقان را سلب کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون 85 درصد از خودروهای مسروقه کشف و تحویل مالباختگان شده است، تصریح کرد: در تحقیقاتی که از سارقان صورت گرفته علت و انگیزه سارقان عدم رعایت اصول خودمراقبیتی و گاها روشن بودن خودرو در معابر عنوان شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر جرائم از فضای حقیقی به فضای مجازی منتقل شده است، گفت: می طلبد خانواده ها نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند و با رعایت هشدارهایی که توسط پلیس فتا به شهروندان داده می شود از وقوع چنین جرائمی پیشگیری کنند.

سردار سلمانی با بیان اینکه اربعین نماد خدمتگزاری پلیس به زائران حسینی است، اظهار کرد: خوشبختانه در استان ایلام در راستای خدمات رسانی به زائران اقدامات خوبی صورت گرفت و اصلاح زیرساخت‌ها و عدم معطلی زائران در رسیدن به پایانه و از طرفی سرعت در انتقال زائران به آن سوی مرزها از تمایزات اربعین امسال با سنوات گذشته بود.

این مسئول انتظامی با تشریح اقدامات پلیس در اربعین امسال گفت: تقسیم بندی شهر مهران به ۴ بلوک از لحاظ انتظامی و ارائه خدمات مطلوب زائران در زمینه صدور گذرنامه‌ها و تمدید گذرنامه های تاریخ گذشته از سایر اقدامات پلیس بود.

سردار سلمانی اظهار داشت: با جلساتی که با مقامات کشور عراق داشتیم اطلاعات مربوط به گذرنامه‌ها را در اختیار کشور مقابل قرار دادیم و با تشکیل یک پنجره واحد توانستیم مدت زمان معطلی زائران در گیت‌ها را به کمتر از ۴ ثانیه برسانیم که این امر رضایتمندی زائران را به همراه داشت. 

فرمانده انتظامی استان در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع قتل‌ها در استان اشاره کرد و گفت: ۹۰ درصد قتل‌های به وقوع پیوسته در استان کشف شده‌اند که اقدامات هیئت صلح و افراد معتمد و متنفذ در این راستا بی‌ تاثیر نبوده است.

این مسئول انتظامی با اشاره به نقش خانواده‌ها به عنوان اولین نهاد اجتماعی و نظارت بر فرزندانشان، گفت: متاسفانه برخی از دانش آموزان به واسطه برخی اظهار نظرها با هم درگیر و در درگیری‌ها از سلاح سرد استفاده می‌کنند که این امر می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را برای آنان به دنبال داشته باشد.

کد خبر 2761623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha