تردد ۹۰۰ هزار نفر از مرز خسروی

سرویس کرمانشاه _ فرمانده فراجا گفت: از مجموع ۹۰۰ هزار نفری که مرز خسروی را برای تردد انتخاب کرده‌اند، ۵۲۰ هزار نفر آنها برای سفر به عتبات عالیات بوده و ۳۸۰ هزار نفر هم از طریق این مرز به کشور بازگشتند.

به گزارش کردپرس، سردار احمد رضا رادان امروز  پنجشنبه شانزدهم شهریورماه _ در حاشیه بازدید از مرز خسروی با اشاره به حضور بیش از چهار میلیون نفر در مراسم اربعین حسینی امسال، اظهار کرد: ۸۰ درصد این افراد تاکنون به کشور بازگشته‌اند.

وی با حضور در قرارگاه رسانه‌ای اربعین، افزود: امسال رکورد حضور در همایش عظیم اربعین به‌رغم تمام شیطنت‌های دشمنان شکسته شد و برای نخستین‌بار بیش از چهار میلیون زائر در این رویداد بزرگ حضور یافتند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به بازگشت بیش از سه میلیون زائر از سفر کربلا، خاطرنشان کرد: می‌توان اذعان کرد تاکنون حدود ۸۰ درصد زوار به کشور بازگشته‌اند.

سردار رادان با اشاره به خروج تعداد زیادی از اتباع خارجی از مرزهای کشور برای شرکت در مراسم اربعین، ادامه داد: تا به امروز بیش از ۳۰ درصد زائران از سفر بازگشته‌اند.

وی از همکاری بسیار خوب مقامات عراقی در پذیرش و پذیرایی از زائران ایرانی قدردانی کرد و گفت: آن‌ها از همان روز نخست همکاری بسیار خوبی داشتند و تسهیل گری های لازم را انجام دادند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ادامه داد: تسهیل‌گری و همکاری خوب مقامات عراقی باعث شد تا زائران ایرانی امسال راحت تر از سال‌های گذشته به عتبات عالیات و کربلای معلی اعزام شوند.

سردار رادان به استقبال بسیار خوب زائران اربعین برای تردد از پایانه مرزی خسروی اشاره کرد و تاکید کرد: امسال ۹۰۰ هزار نفر این مرز را انتخاب کردند تا نسبت به سال‌های گذشته با رشد چشمگیری مواجه شوند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کل کشور تصریح کرد: از مجموع ۹۰۰ هزار نفری که مرز خسروی را برای تردد انتخاب کرده‌اند، ۵۲۰ هزار نفر آنها برای سفر به عتبات عالیات بوده و ۳۸۰ هزار نفر هم از طریق این مرز به کشور بازگشتند.

وی میهمان‌نوازی مردم کرمانشاه را در استقبال بسیار خوب زائران برای تردد از مرز خسروی را هم یکی از عوامل تأثیر گذار عنوان کرد و گفت: قطعاً برای سال‌های آتی شاهد رشد جمعیت زائران برای تردد از این مرز خواهیم بود.

سردار رادان تصریح کرد: مردم مرز دار و غیور کرمانشاه در طول تاریخ و خصوصاً دوران دفاع مقدس رشادت‌های زیادی از خود نشان داده و میزبان خوبی برای رزمندگان بودند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه بالغ بر ۵۰ درصد زائران اربعین از جوانان غیرتمند بودند، گفت: آنها علی رغم همه شیطنت‌های دشمنان سختی‌های راه را به جان خریدند تا در زمره زوار قرار گیرند.

وی حضور پرشور مردم در همایش عظیم اربعین را شکست بزرگی برای دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: در حالی امسال رکورد حضور زوار در مراسم اربعین شکسته شد که دشمنان برای عدم حضور مردم تبلیغات فراوانی کرده بودند.

سردار رادان از تلاش‌های همه کارکنان انتظامی برای حضور مخلصانه در مأموریت اربعین قدردانی کرد و گفت: بسیاری از آنها حدود ۲۰ روز از خانواده خود دور بودند اما این سختی را به جان خریدند تا زائران با فراغ بال عازم این سفر معنوی شوند که جای تشکر ویژه دارد.

کد خبر 2760514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha