رشد صادرات کالا از گمرکات شوشمی و شیخ صله

سرویس کرمانشاه _ سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه از رشد صادرات کالا در چهار ماهه نخست سالجاری از گمرکات شوشمی و شیخ صله خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ علی اصغر عباس زاده بیان کرد: در چهار ماهه ابتدای سالجاری از طریق گمرک شوشمی 14 میلیون و 621 هزارو 920 دلار کالای صادراتی به وزن 121 هزار و 700 تن به خارج از کشور صادر شده است .

علی اصغر عباس زاده افزود : این میزان کالاهای صادراتی از گمرک شوشمی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث ارزش رشدی 18 درصدی و از لحاظ وزن افزایش 26 درصدی داشته است.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرک شوشمی را سنگ آهن، میوه و تره بار، ادوات کشاورزی ، صنایع دستی (از جمله گیوه،سبد و گهواره )، گچ ساختمانی، نمک خوراکی، شیره توت محلی، نان شیرینی و ... عنوان کرد.

عباس زاده ارزش کالاهای صادراتی از طریق گمرک شیخ صله در این مدت را  112 میلیون و 30 هزار و 957 دلار به وزن 214 هزار و 335 تن عنوان کرد و افزود این میزان کالای صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  از حیث ارزش رشد 3 درصدی و از لحاظ وزنی کاهش 6 درصدی داشته است.

وی عمده کالاهای صادراتی در این مدت از گمرک شیخ صله را کاشی و سرامیک، کارتن خالی، ظروف یکبار مصرف، بلورجات، شیشه جام، چیپس سیب زمینی، محصولات پلاستیکی و.. عنوان کرد.

کد خبر 2759233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha