رویکرد اصلی دکتر آذر خدمت به مردم بود

سرویس ایلام - معاون امور مجلس رییس‌جمهور امروز پنج‌شنبه در مراسم سالگرد زنده‌یاد دکتر عادل آذر در دهلران ضمن یاد و خاطره‌ی شهدای استان ایلام، گفت: جایگاه فاخر و بلندآوازگی دکتر آذر به دلیل تلاش بی وقفه‌ی علمی با کار جهادی و دغدغه‌مندی برای مردم بود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سید محمد حسینی با اشاره به حضور زنده‌یاد دکتر آذر در دفاع مقدس، افزود: این دانشمند یادآور جبهه‌های حق، علیه باطل بود، و در زمان جنگ هشت‌ساله با شهادت و جان‌فشانی، یک وجب از خاک به تصرف دشمن در نیامد.

معاون امور مجلس رییس‌جمهور ادامه داد: وصیت‌نامه‌ی دکتر عادل آذر یک الگو برای همگان است که باید این وصیت‌نامه برای همه درس عبرت است‌.

حسینی بیان داشت: تاکید مرحوم آذر بر عبادت، یادگیری و علم‌آموزی بود که باید نصب‌العین همه باشد و این توصیه در دستور کار همه‌ی ما قرار گیرد.

وی اضافه کرد: دوری از منازعات و حواشی و خدمت بی وقفه به مردم، رویکرد اصلی مرحوم دکتر عادل آذر بود که باید همه‌ی مسئولان این رویکرد را با دقت‌نظر دنبال کنند.

معاون رییس‌جمهور به بخش دیگری از وصیت‌نامه‌ی دکتر آذر اشاره کرد و گفت: ایشان در وصیت‌نامه‌ی خود با وجود این که بیشترین تلاش علمی را برای کشور در عرصه‌های مختلف داشته اما بازهم خود را مدیون دانسته که این نگاه انقلابی ستودنی است، وصیت‌نامه‌ی دکتر آذر یک موعظه‌نامه و درس اخلاق برای همگان است.

حسینی همچنین ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی دانشمند هسته‌ای کشور شهید داریوش رضایی‌نژاد، گفت: این دانشمند هسته‌ای مایه‌ی مباهات و افتخار برای مردم این دیار است که وجود چنین دانشمندانی نشانگر توان علمی و استعداد برتر مردم این دیار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهتمام مسئولان برای توسعه و رشد کشور در همه‌ی زمینه‌ها اشاره کرد و گفت: انسجام و پیوستگی بین مردم و دولت، نظام استکبار را آشفته کرده است و روز به روز شاهد رشد و توسعه‌ی کشور در همه‌ی ابعاد خواهیم بود.

کد خبر 2758778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha