آذربایجان غربی در زمینه بازماندگان از تحصیل در رده های آخر کشور!!

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: در زمینه بازماندگان از تحصیل این استان در رده‌های آخر کشور قرار دارد و لازم است در سه ماهه تابستان نسبت به شناسایی افراد باقی مانده و شناسنایی نشده، اقدام شود.

به گزارش کردپرس، محمدصادق معتمدیان روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش افزود: برای شناسایی بازماندگان و ترک تحصیل کنندگان در استان، فرمانداران و روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق  موظفند تا شیوه‌نامه و طرح خود را تهیه کرده و در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند.

او با اشاره به اینکه بهره‌مندی از ظرفیت سایر دستگاه‌ها برای شناسایی بازماندگان از تحصیل و ترک تحصیل کرده‌ها لازم است، ادامه داد: کار میدانی توسط بخشداران و دهیاران در سطح آبادی‌ها و روستاها یکی از اقدامات مهم در این زمینه است.

استاندار آذربایحان غربی اظهار کرد: از همه ظرفیت‌های دولتی و حاکمیتی باید برای این منظور استفاده شود و بعد از مشخص شدن شیوه‌نامه این امر ضرب العجل لازم باید تعیین شود.

او با اشاره به اینکه مشکل فضای آموزشی در این زمینه زیاد تاثیرگذار نیست، گفت: در زمینه بازماندگان از تحصیل این استان در رده‌های آخر کشور قرار دارد و لازم است در سه ماهه تابستان نسبت به شناسایی افراد باقی مانده و شناسنایی نشده، اقدام شود.

معتمدیان با بیان اینکه وضعیت هر شهرستان در این باره باید به تفکیک مشخص شود، اضافه کرد: لازم است که متناسب با جامعه آماری شهری و روستایی در این راستا برنامه‌ریزی شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یکی از علل بازماندگی از تحصیل که می‌تواند فقر مالی برخی خانواده‌ها باشد، اظهار کرد : در شورای نهادهای حمایتی استان مشکلات مالی قابل حل بوده و با یک تقسیم کار اساسی نباید اجازه داد به علت فقر مالی فردی از تحصیل باز بماند.

معتمدیان بر نقش مهم فرمانداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و روحانیان تاکید کرد و افزود: مراجعه چهره به چهره توسط بخشداران و معتمدان محلی برای جذب بازماندگان از تحصیل و ترک تحصیل کنندگان لازم است.

او بر پیوست رسانه‌ای و فرهنگی این موضوع تاکید کرد و ادامه داد:آماده حمایت از طرح‌های ارائه شده در زمینه شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل هستیم.

کد خبر 2757252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha