دانشگاه رازی از مشکلات کرمانشاه گره گشایی کند

سرویس کرمانشاه _ محمدطیب صحرایی گفت: دانشگاه‌ها باید پیشرو و پیشتاز در عرصه تولید علم در کرمانشاه باشند و از این جایگاه ممتاز به بهترین شکل در جهت پیشرفت استان بهره ببرند.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه در همایش ملی آموزش عالی در غرب کشور که به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه رازی و با حضور وزیر علوم و سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد؛ عنوان کرد: دانشگاه یکی از شاداب ترین  عرصه‌های فعالیت در حوزه علم و دانش است و این شادابی مدیون حضور دانشجویان است.

وی در ادامه با تبریک پنجاهمین سال تاسیس  دانشگاه رازی گفت: از همه کسانی که از ابتدا تاکنون در این دانشگاه برای بالندگی علم و دانش مجاهدت کرده اند سپاسگذاری می کنم و برای این مجموعه آرزوی بالندگی روزافزون دارم.

صحرایی در بخش دیگر از سخنانش تمرکز علم و جمعیت را قدرت آفرین خواند و گفت: هر کجا تمرکز جمعیت و علم ایجاد شود، قدرت هم تولید می. شود.

وی یادآور شد: این تمرکز اگر در جوامع اهل ایمان ایجاد شود بسترساز اتفاقات مبارک و تحول آفرین بسیار بیشتری است.

مقام عالی استان یادآور شد: کرمانشاه بیش از هر جای دیگر نیازمند این تمرکز و وحدت و قدرت آفرینی علمی است.

وی گفت: جامعه عملی و دانشگاهی باید در زمینه ایجاد یک حرکت قوی تر، دقیق تر و سریع تر در استان کرمانشاه نقش آفرینی کند.

صحرایی با اشاره به اینکه پیشتازی دانشگاه رازی در عرصه علم و دانش باید توسط جامعه احراز شود در ادامه تاکید کرد: اگر خواهان پیشرفت کرمانشاه و ایفای نقش خود در ایران اسلامی هستیم باید این جایگاه پیشتازی توسط جامعه احراز شود.

وی گره‌گشایی از مشکلات استان را یکی از وظایف اصلی دانشگاه دانست و تاکید کرد: دانشگاه‌ها باید به اداره عالمانه و بهتر کرمانشاه کمک کنند.

کد خبر 2754996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha